1 Akademickie Mistrzostwa na Wyspie Grodzkiej - Żegluga Szczecińska

25 05 2018

Akademickie Mistrzostwa na Wyspie Grodzkiej

Miejska Strefa Letnia to nie tylko leżaki, dobra muzyka, zabawa i plażowanie. Na trzy dni szczecińska plaża stanie się areną sportowych zmagań. 27 maja (niedziela) na Wyspie Grodzkiej ruszają Akademickie Mistrzostwa Polski Półfinał A w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Rozgrywki potrwają do wtorku 29 maja.

W imprezie weźmie udział 120 uczestników, podzielonych na 48 zespołów (24 żeńskie i 24 męskie), reprezentujących środowiska akademickie z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.

W meczach eliminacyjnych o miano najlepszego powalczą studenci z 20 uczelni m.in.: Akademii Morskiej w Szczecinie, Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Impreza zostanie rozegrana na pięciu boiskach do siatkówki plażowej, które będą znajdowały się na szczecińskiej plaży miejskiej na Wyspie Grodzkiej.

28 maja, o godz. 9:30 rozpoczną się pierwsze mecze eliminacyjne, które potrwają do godz. 18:30. O godz. 19:00 organizatorzy zaplanowali dla uczestników rejs po Odrze jednostką Kapitan Cook.

29 maja rozgrywki rozpoczną się o godz. 9:30 a zakończą w samo południe o 12:00. Następnie rozegrane zostaną mecze finałowe. O godzinie 14:00 będzie miała miejsce dekoracja najlepszych par.

Z półfinału A awansuje 8 zespołów żeńskich i 8 zespołów męskich do finału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gdyni w dniach 07 - 10 czerwca 2018 r.

Organizatorem imprezy jest Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa w Szczecinie.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++