Żegluga Szczecińska

Związani z wodą

O ile obecnie Spółka zajmuje się organizacją imprez i promocją turystyki, to jej historia od ponad 60 lat jest ściśle związana z wodą. Wystarczy sięgnąć pamięcią do lat 50. ubiegłego wieku, gdy u stóp Wałów Chrobrego cumowały najpiękniejsze żaglowce i statki...

Rejsy po porcie, Zalewie Szczecińskim i wycieczki wodolotami do Świnoujścia stały się główną atrakcją i wizytówką miasta w sezonie letnim. Do dziś Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia podtrzymuje wodną tradycję miasta, promując pasję do żeglarstwa i zamiłowanie do wody.

Obecnie pod nadzorem spółki ŻSTW są zmodernizowane Bulwary Nadodrzańskie, nabrzeża szczecińskie i powstały w 2015 roku nowoczesny port jachtowy na Wyspie Grodzkiej pod nazwą NorthEast Marina.

Do dyspozycji mieszkańców i turystów są również urokliwe zakątki wodne. Trzy z nich zostały zlokalizowane na rzece Święta: Zakątek Kwadrat, Zakątek Głebia, Zakątek Orły (przy ujściu rzeki do jeziora Dąbie); natomiast jeden na kanale Wydrnik: Zakątek Wydrnik. 5 nowych zakątków znajduje się przy wschodnim brzegu Jeziora Dąbie – pod wspólna nazwą „Przylądek Czterech Szkieletów”:

Letni wypoczynek nad wodą możliwy jest dzięki Miejskiej Strefie Letniej na Wyspie Grodzkiej, która po raz pierwszy dostępna była dla mieszkańców w 2016 roku. Strefa letnia to nic innego jak wydzielony teren przy samym brzegu Odry, który służyć ma odpoczynkowi i rekreacji w ciepłe, letnie dni. Odwiedzający Wyspę Grodzką znajdą tutaj parasole, leżaki, hamaki i beach bar - czyli wszystko, co sprzyja wypoczywaniu w promieniach słońca. Z plaży rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Wały Chrobrego. W sezonie letnim w strefie odbywa się szereg różnorodnych imprez: od pokazów filmów, przez stand-upy, koncerty po zawody sportowe.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się