Miejska Strefa Letnia

Miejska Strefa Letnia to miejsce, które na mapie Szczecina pojawiło się w roku 2016 wraz z wysypaniem na Wyspie Grodzkiej 1500 ton piachu. Wcześniej zebrano i wywieziono z tego miejsca około 80 ton odpadów.

Teren o powierzchni ponad 6300 m2 został ogrodzony na łącznej długości 400 metrów sieciami rybackimi (od strony wody) i matami trzcinowymi. Ustawione zostały parasole, leżaki, hamaki i… naturalne palmy.

Od 2017 roku na terenie MSL działa kontener gastronomiczny wraz z przyległym ogródkiem. Opiekunem strefy, wspólnie ze spółką Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, stała się także firma 2event, która wygrała konkurs na współgospodarza tego miejsca. Dzięki temu na terenie MSL można teraz kupić kawę, zimne napoje, w tym m.in. piwo, które pić można jedynie w wyznaczonej strefie. W roku 2019 konkurs wygrała ta sama firma, zapewniając odwiedzającym drugi kontener gastronomiczny, większy ogródek i specjalny taras widokowy. W tym samym roku, na wyspie wysypano dodatkowe 1500 ton piasku prosto z plaży w Dziwnowie.

Ale leżaki, słońce, kurtyna wodna, boisko do siatkówki plażowej i zimny napój to nie wszystko... Strefa to także – a może przede wszystkim – szereg atrakcji, imprez i animacji, które przyciągają w to miejsce zarówno rodziny z dziećmi, jak i młodych ludzi szukających oryginalnego miejsca na spotkanie ze znajomymi. A że miejsce to jest oryginalne zaświadczy każdy, kto choć raz widział panoramę Szczecina z perspektywy Wyspy Grodzkiej. Jeśli nie wierzycie na słowo – przyjdźcie do MSL i przekonajcie się na własne oczy… :-)

Miejska Strefa Letnia czynna jest w sezonie letnim, codziennie, 7 dni w tygodniu. Od niedzieli do czwartku miejsce otwarte jest w godzinach 10.00 – 22.00, zaś w piątki i soboty MSL zaprasza od 10.00 do północy i dłużej. Wstęp jest bezpłatny. Wyjątki stanowią biletowane imprezy, o których operator strefy informuje na swoim profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/WyspaGrodzka/

Harmonogram wydarzeń

Regulamin

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się