Łasztownia


Szczecińska Łasztownia i bulwary to bez wątpienia jedne z najchętniej odwiedzanych miejsc w Szczecinie. W tym sezonie pojawi się kilka nowości i udogodnień, które sprawią, że czas spędzony na bulwarach będzie należał do jeszcze przyjemniejszych.

Projekt „Łasztownia” to szereg działań skierowanych na poprawę jakości i bezpieczeństwa terenu bulwarów i Łasztowni. Rozpoczął się w roku 2021. Wśród zrealizowanych działań znalazły się m.in. weekendowe patrole ochrony, eko patrole sprzątające i edukujące odwiedzających, nowe aranżacje strefy Food Port oraz skweru, cykl koncertów, imprez rodzinnych pt. Bulwarove. Po raz kolejny pojawi się także wesołe miasteczko z kołem młyńskim, funkcjonowała także Miejska Strefa Letnia.

To jedne z najchętniej odwiedzanych miejsc w Szczecinie. W ciągu sezonu przez teren Łasztowni przewijają się setki tysięcy osób. Z roku na rok staramy się udoskonalać naszą ofertę kulturalną po to, aby każdy kto przyjdzie na wyspę, znalazł coś dla siebie.

Koncerty i wydarzenia

Łasztownia stała się nowym sercem miasta. Od maja do września teren ten tętni życiem. Tegoroczny kalendarz wydarzeń jest wypełniony wydarzeniami:

  • Juwanalia (19-21 maja) - koncerty takich gwiazd jak : Lady Pank, Mery Spolsky, Paluch, Sarius, Gibbs
  • Letnie Brzmienia (lipiec i sierpień) - Artur Rojek, Kortez, Sobel, Bitamina, Jakub Skorupa
  • Szczecin Rap Festiwal (23 lipca)
  • Festiwal Garaże (30 lipca)
  • Męskie Granie - Kwiat Jabłoni; MROZU; Natalia Przybysz: Organek; Dawid Podsiadło; Igo, Miuosh i wielka Orkiestra Męskiego Grania 2022
  • Bulwarove - w tym roku spotkamy się cztery razy w ramach naszego cyklu wydarzeń. Czytaj więcej >>
  • Kino na leżakach - zagości na Wyspie Grodzkiej dwukrotnie w trakcie tego sezonu. Sprawdź repertuar >>
  • Żagle (19-21 sierpnia) - Piękne żaglowce, atrakcje dla całych rodzin i muzyczne koncerty sprawią, że ten weekend będzie jednym z najfajniejszych wakacyjnych weekendów. Czytaj więcej >>

Bądź na bieżąco i śledź profil Bulwary Miejsce Spotkań na FB >>

Atrakcje stałe

Bogaty kalendarz wydarzeń to tylko część tego, co oferujemy w ramach nadchodzącego sezonu. Niebawem rozpocznie się montaż Koła Młyńskiego – Wheel of Szczecin oraz Holiday Parku.

Stałymi punktami na mapie Łasztowni są także Port Bar, Terminal Kultury oraz kultowa Wyspa Grodzka z Miejską Strefą Letnią. Każde z tych miejsc organizuje szereg wydarzeń i koncertów, które warto śledzić na naszym facebookowym profilu Bulwary Miejsce Spotkań.

Co nowego?

Od początku maja działają już dla turystów i mieszkańców Food Port oraz Miejska Strefa Letnia, które w ciągu najbliższych tygodni będą się nieco zmieniać. W strefie food trucków pojawią kolejne nasadzenia i meble, za sprawą których przestrzeń stanie się jeszcze przyjemniejsza. W ramach estetyzacji terenu Łasztownia zyska w tym sezonie kolejne trawniki i miejsca do wypoczynku.

Nowego wyglądu nabierze także plaża na Wyspie Grodzkiej. Będzie jeszcze ładniej i bardziej komfortowo. Przesunięte zostaną nieco wejście główne i scena. Dodatkowo operator doposaży teren w nowe stoliki, leżaki i powiększy strefę gastronomiczną. Zmiany sprawią, że terenu dla odwiedzających będzie jeszcze więcej.

Jesteśmy dla Was, dbajmy o wspólne dobro

Kto już wybrał się w tym sezonie na Szczecińskie Bulwary, być może spotkał już nasz ekopatrol, który dba o porządek na nabrzeżach w trakcie weekendów. Łatwo go rozpoznać, bo przedstawiciele ekopatrolu są ubrani w charakterystyczne zielone koszulki. Oprócz utrzymania czystości patrol pełni także funkcję edukacyjną.

To tylko część nowości i zmian, jakie będą pojawiały się w tym sezonie na Łasztowni. Najświeższe aktualności oraz kalendarz wydarzeń znajdziemy na naszym Facebooku Bulwary Miejsce Spotkań.

Partnerzy

EcoGenerator
ZWIK Szczecin

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się