Bulwary Nadodrzańskie

Promenada z widokiem na Odrę

Szczecińskie bulwary to wyjątkowa atrakcja przeznaczona dla mieszkańców, turystów oraz żeglarzy. Nie ma lepszego miejsca od rozpoczęcia wycieczki po mieście. To tam można zacumować swoją łódkę i wybrać się na spacer po Szczecinie, a przy okazji obejrzeć ciekawe eksponaty znajdujące się w Alei Żeglarzy.

Na niesamowitą popularność bulwarów z pewnością wpływa także... unoszący się wokół zapach czekolady. Tej nietypowej miejskiej aromaterapii doświadczyć można najintensywniej właśnie na deptakach nad. To dzięki niej ludzie spacerujący brzegiem Odry są zawsze uśmiechnięci i zadowoleni. Zmodernizowane nabrzeża zachęcają mieszkańców Szczecina do spędzania czasu nad Odrą, a także przyciągają turystów spoza regionu, w tym przede wszystkim amatorów jachtingu.

Przebudowa szczecińskich bulwarów

Projekt "Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów" polegał na kompleksowej przebudowie i zagospodarowaniu trzech bulwarów, które w wyniku realizacji przedsięwzięcia zostały przystosowane do uprawiania turystyki wodnej, uzupełniając braki miejsc do postoju jednostek sportowych i turystycznych oraz statków białej floty. Ponadto projekt zakładał przebudowę nabrzeża wraz z budową nowej infrastruktury niezbędnej do obsługi jednostek pływających. Przebudowa bulwarów była współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Koszt inwestycji to około 40 mln złotych z czego niemal połowa to dotacja .

W 2017 roku zakończyła się także przebudowa i modernizacja kolejnego bulwaru - tym razem na Nabrzeżu Starówka. Powierzchnia nowego bulwaru wynosi aż 7800 m2. To więcej niż pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej! Długość zmodernizowanego nabrzeża na Łasztowni wynosi zaś około 650 m. Elementem nowego nabrzeża są trzy dźwigozaury (także po renowacji). Zgodnie z założeniami Urzędu Miasta żurawie zostaną niebawem efektownie podświetlone. Całowkity koszt inwestycji to niespełna 15 mln zł.Bulwary Nadodrzańskie:
  • Bulwar Piastowski – odcinek prowadzący od mostu kolejowego aż do Trasy Zamkowej.
  • Bulwar Gdyński – ponad półkilometrowy odcinek po stronie Urzędu Celnego (od Mostu Długiego do Trasy Zamkowej).
  • Nabrzeże Starówka – odcinek będący kontynuacją Bulwaru Gdyńskiego (od Trasy Zamkowej do granicy Portu Rybackiego Gryf).
  • Bulwar Elbląski – vis-a-vis Dworca Głównego PKP. Bulwar jest dziś miejscem cumowania jednostek sportowych, turystycznych oraz białej floty.
  • Nabrzeże Pasażerskie – zmodernizowany odcinek należący do spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia znajdujący się w sąsiedztwie siedziby spółki przy ul. Jana z Kolna 7 (na północ od Wałów Chrobrego).

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się