1 Atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego - Żegluga Szczecińska

08 12 2022

Atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego

Na odwiedzających Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy czeka mnóstwo atrakcji:

Świąteczne przysmaki

Charakterystyczne drewniane domki, a w nich same dobroci. Pyszne domowe przetwory, pieczywo, wyselekcjonowane wędliny, miody i bakalie w sam raz do świątecznych wypieków, albo i gotowe słodkości. Pierogi, dania na wynos, łazanki czy pieczone ziemniaczki – te zapachy będą unosić się nad naszym Jarmarkiem i kusić niejednego łasucha. Wśród tegorocznych wystawców znajdziemy nie tylko stałych bywalców, ale także nowych przedsiębiorców, którzy będą chcieli zaskoczyć nas swoimi wyrobami.

Wyjątkowe upominki

Coś drobnego dla przyjaciół, coś wyjątkowego dla męża, coś praktycznego dla dziadków i kolorowego dla dzieci – znajdzie się, gwarantujemy! Oferta świątecznych podarków będzie bardzo bogata. Na stoiskach pojawią się drewniane upominki i zabawki, ręcznie wykonywana biżuteria, okazjonalne stroje, nietuzinkowe ubrania, wyjątkowe kompozycje herbat, kosmetyki, książki czy planszówki. Jeśli wciąż nie macie pomysłów na prezenty, przyjdźcie na jarmark, a z pewnością znajdziecie tutaj coś dla swoich bliskich.

Młyńskie Koło i Karuzela Wenecka

Tego jeszcze na Jarmarku nie było! Za sprawą 15-metrowego Koła Młyńskiego zobaczysz świąteczny Szczecin z góry. Koło znajdziecie na końcu Alei Kwiatowej – w pobliżu zegara słonecznego. Na placu Adamowicza skorzystacie z kolei z urokliwej karuzeli weneckiej, która zabierze Was w wyjątkową, bajkową podróż.

Punkty sELFie

Czy są tu jacyś lokalni influenserzy? Jeśli tak, to na Jarmarku znajdziecie coś, co idealnie nada się pod posty, relacje i rolki! Szukajcie dobrze świątecznych punktów foto, a Wasze relacje będą miały od groma lajków i serduszek. Ach, nie zapomnijcie oznaczyć #szczecińskijarmark!

Bombkodzielnia

Jeżeli planujecie zmianę „outfitu” Waszych domowych choinek, zapraszamy do Bombkodzielni. Przyjdźcie ze swoimi starymi bombkami i wybierzcie dla siebie coś nowego. Te święta w domach szczecinian będą modne i ekologiczne!

Wymień stare światełko na nowe świecidełko

Co zrobić z niepotrzebnymi lampkami choinkowymi? Można na przykład przynieść je na Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. W jednym z domków hostessy przyjmować będą zużyte lampki choinkowe, a w zamian podarują Wam okolicznościową bombkę.

Iglaki za przysmaki

Jeżeli też stajecie przed wyborem: kupić choinkę czy zrobić dobry uczynek? Już nie musicie się trudzić! W ostatnie dzień Jarmarku przynieście do nas karmę dla zwierząt, a w podzięce otrzymacie wspaniałego iglaka. Liczba choinek ograniczona.

Rudolf potrzebuje Waszej pomocy

Rudolf! Ale z Ciebie gapa! Ten pomocnik św. Mikołaja tak pędził z prezentami, że wszystkie pogubił. Znajdźcie je wszystkie, sfotografujcie, a za wzorową pomoc Rudolfowi otrzymacie świąteczny magnes.

Świąteczne quizowanie

Zbierzcie ekipę i sprawdźcie swoją wiedzę na temat świąt. Filmy, legendy zwyczaje czy potrawy, znacie je wszystkie?

Listy do seniorów

Dobre słowo – tyle i aż tyle wystarczy by poprawić komuś humor. Nie zapominajmy o tych, którzy święta spędzą samotnie – napiszmy do nich listy, dużo listów! Przyjdźcie na Jarmark, napiszcie kilka ciepłych słów, a pomocnicy św. Mikołaja dostarczą listy do samotnych seniorów.

Czytanie bajek

Słynni szczecinianie również odwiedzą Jarmark, dodatkowo przeczytają najmłodszym niejedną świąteczną historię.

Do tańca i do grzańca!

Piątek, piąteczek, piątunio <3 To właśnie w piątkowe wieczory na naszej scenie pojawiają się wspaniali DJe. Wpadajcie na grzańca i na nasz jarmarkowy parkiet, gdzie dobra zabawa jest gwarantowana.

Choinki szkół

Chętne szkoły przyozdobiły część z jarmarkowych choinek. Ta żywa galeria to wyjątkowa inspiracja dla Wszystkich fanów dekorowania iglaków.

Muzyka na żywo

Świątecznie przystrojona scena, a na niej koncerty, występy chórów i wspólne kolędowanie. Niech Szczecin usłyszy, że idą Święta!

Wystawa IMAGINE SZCZECIN

Studenci drugiego i trzeciego roku z Pracowni Projektowania Konceptualnego Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie przygotowali wyjątkową wystawę towarzyszącą Jarmarkowi. W Centrum Informacji Turystycznej na alei Kwiatowej znajdziecie galerię prac poświęconą zmianom klimatycznym. Wystawa pokazywana będzie w ramach cyklicznego wydarzenia organizowanego przez Wydział Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie WHAT’S NEXT i dostępna będzie w dniach 2-11 grudnia.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++