09 10 2020

Biegiem przez port podczas 3. Biegu Niepodległości Szczecin 2020

To nie lada gratka dla miłośników biegania i odkrywania miejsc na co dzień niedostępnych. Znamy już trasę 3. Biegu Niepodległości, która wprowadzi biegaczy na tereny portowe.

Wprowadzamy nieco zmian i niespodzianek związanych z trasą. Na początek zmieni się lokalizacja startu i mety biegu. Zawody będą rozpoczynać się i kończyć pod szczecińskimi Dźwigozaurami. W okolicy pojawi się także miasteczko biegowe i biuro zawodów.


Biegacze biorący udział w 3. Biegu Niepodległości Szczecin 2020 będą mieli do pokonania 5 km. Pierwsze kilometry zostały poprowadzone szczecińskimi bulwarami. Zawodnicy biegną w kierunku Bosmanatu przy Bulwarze Gdyńskim, następnie wracają w kierunku North East Mariny na Wyspie Grodzkiej, obiegają budynek portu jachtowego i kierują się ulicą Tadeusza Wendy na tereny Centrum Logistycznego „Gryf”. Tam przemierzą Nabrzeże Bułgarskie, aby powrócić pod Dźwigozaury dawną ulicą Wendy w otoczeniu historycznych budynków. Nie sposób będzie też przebiec obojętnie obok rzeźby szczecińskiego Paprykarza, z którą będzie związana jedna z niespodzianek dla biegaczy. Wybiegając z terenów portowych zawodnicy przed linią mety jeszcze raz okrążą marinę na Wyspie Grodzkiej.

Zawody zostaną podzielone na dwa starty, w każdym będzie mogło wziąć udział 250 osób. Pierwsza tura ruszy o godz. 10.00, a druga o 14.00. 100 pakietów przewidziano także dla osób, które nie biegają, a maszerują z kijkami. Trasa nordic walking będzie przebiegała analogicznie do trasy biegu. Start zawodów nordic walking zaplanowano na godz. 11.00. Każdy uczestnik po pokonaniu trasy otrzyma pamiątkowy medal.

Sprzedaż pakietów startowych potrwa do 5 listopada. Osoby, które zdążą zapisać się do 16 października zapłacą 65 zł opłaty startowej, po tym terminie cena pakietu wzrośnie do 80 zł. Co znajdziemy w pakiecie? Okolicznościową koszulkę i numer startowy. W cenie wliczony jest również medal.

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony:

https://www.protiming24.pl/startmeta/ev/szczecinski-bieg-niepodleglosci

Partnerami biegu są Centrum Logistyczne Gryf oraz Gryf Nieruchomości Sp. z o.o.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się