1 Bulwary pełne literatury - Żegluga Szczecińska

23 07 2021

Bulwary pełne literatury

Ten weekend na bulwarach będzie można spędzić w towarzystwie ciekawych lektur. Wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkania z pisarzami i kiermasz książek.

Kiedy nadrobić czytelnicze zaległości jeśli nie w wakacje? W trakcie tego bulwarovego weekendu będzie można spotkać się ze szczecińskimi pisarzami, wziąć udział w warsztatach literackich czy uzupełnić domowe biblioteczki w trakcie kiermaszu. Każdego dnia o 12.00 zapraszamy najmłodszych na warsztaty, a od 13.00 – do strefy dziecięcej na różnorodne zajęcia. Dla dorosłych codziennie o 13.00 i 14.00 przygotowaliśmy spotkania autorskie. Spotkacie u nas szczecińskich twórców i twórczynie: m.in. Marka Stelara, Małgorzatę Dudę, Monikę Wilczyńską i innych.

Program szczegółowy

24 lipca (sobota):

 • 12.00-13.00 Warsztaty i czytanki dla dzieci z Ciocią Fiką
 • 12.00-14.00 Monika Wilczyńska, autorka “Zamkowych opowieści duszka Bogusia” będzie podpisywała swoją książkę i niedawno powstały audiobook o znanym duszku
 • 13.00-16.00 Animacje dla dzieci
 • 13.00-14.00 Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską (prowadzi Krzysztof Lichtblau)
 • 14.00-15.00 Spotkanie autorskie z Markiem Stelarem (prowadzi Gabriel Augustyn)
 • 12.00-16.00 Kiermasz taniej książki

25 lipca (niedziela):

 • 12.00-13.00 Warsztaty i czytanki dla dzieci z Małgorzatą Dudą
 • 13.00-16.00 Animacje dla dzieci
 • 13.00-14.00 Spotkanie autorskie z Dianą Brzezińską (prowadzi Krzysztof Lichtblau)
 • 14.00-15.00 Spotkanie autorskie z Moniką Szymanik (prowadzi Gabriel Augustyn)
 • 12.00-16.00 Kiermasz taniej książki

24 i 25 lipca na Bulwarovym zagoszczą także stoiska lokalnych wydawnictw i księgarń: kluboksięgarni Fika, księgarni Między Wierszami i Kamienica w Lesie, Wydawnictw Petersen, Dudowie i Granda oraz oczywiście biblioteczny kiermasz taniej książki.

Oczywiście nie zabraknie także naszej stałej strefy zabaw i odpoczynku. Leżaki, wielkoformatowe gry i kolorowanki będą dostępne dla każdego. W ten weekend na stoisku Visit Szczecin swoją premierę będzie miała mapa turystyczna „Szczecin dla dzieci”. Ze swoim stosikiem pojawi się także Akademickim Szczecin oraz Głównego Urzędu Statystycznego (Spis Powszechny).

Partnerem wydarzenia jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szczecinie, który realizuje program inwestycyjny „Czysta Odra w Szczecinie”.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++