1 Bulwary wideo i on-line - Żegluga Szczecińska

05 09 2017

Bulwary wideo i on-line

Zakończyła się instalacja monitoringu w obrębie szczecińskich bulwarów. Tym sposobem nadodrzańskie nabrzeża są teraz pilnie obserwowane przez aż 36 kamer zlokalizowanych na dwóch brzegach rzeki.

Inwestycja zrealizowana została przez szczecińską firmę MVB w ramach rozbudowy systemu monitoringu miejskiego. Kamery zlokalizowane zostały na Bulwarach Piastowskim i Gdyńskim, przy Moście Długim i ul. Heyki oraz na niedawno zmodernizowanym Nabrzeżu Starówka (tutaj kamer jest aż 17!).

System składa się z urządzeń stałopozycyjnych, szybkoobrotowych i wandaloodpornych z podczerwienią. Pomoże on w walce z aktami wandalizmu i łamaniem prawa oraz zwiększy poczucie bezpieczeństwa w tym rejonie. Tym bardziej, że prawo do sterowania kamerami mają Policja, Straż Miejska, WOPR i Urząd Miasta Szczecin, który może także zgrywać obraz. Formalnie monitoring przypisany jest do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska szczecińskie magistratu – podobnie jak chociażby kamery systemu zarządzania ruchem.

Dodatkowo, aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność nadodrzańskich deptaków, miasto zainstalowało nad Odrą także osiem punktów dostępowych do Internetu. Tym sposobem osoby odwiedzający bulwary mogą korzystać z bezpłatnej, miejskiej sieci wi-fi.

Koszt inwestycji (w dwóch częściach – Nabrzeże Starówka i pozostałe tereny) wyniósł nieco ponad milion złotych.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się