1 Dołącz do biegu i odwiedź Spacerowe Bulwarove - Żegluga Szczecińska

14 07 2021

Dołącz do biegu i odwiedź Spacerowe Bulwarove

Biegiem czy spacerem, jak najlepiej spędzić czas na bulwarach? My polecamy najpierw bieg, a później przyjemny spacer, podczas którego poznamy wiele ciekawostek o Łasztowni, a na zakończenie będziemy mogli korzystać z atrakcji w ramach kolejnej odsłony Bulwarovego.

Trzecia odsłona „Wakacji bez monitora” na bulwarach już w ten weekend. W sobotę, 17 lipca o atrakcje na skwerze wieńczącym Łasztownię zadba Dom Kultury Słowianin. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach z m.in. malowania toreb bawełnianych i decoupage, a dla dzieci będzie stoisko z malowaniem twarzy.

Ale zacznijmy od początku, czyli od biegu, który staruje już o godz. 9.00 (druga tura o 12.00). Tym razem hasłem przewodnim przebieżki „nad czystą Odrą” będzie „Biegam, by jeść więcej ciastek”. Słodkie będą zarówno pakiety jak i nagrody dla najszybszych biegaczek i biegaczy. Pomiędzy dwiema turami biegu dla dorosłych znów odbędą się „Biegi Kota Umbriagi” dla dzieci (godz.10.15). Uczestnicy w swoich pakietach znajdą niespodzianki. Tym razem będą to łakocie: batony bez dodatku cukru od Fit Cake Szczecin oraz mini beziki od Szczecińskiej Bezy. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy w piątek w godzinach 13:00-19:00 na Deptak Bogusława (przy pl. Zgody). Osoby spoza aglomeracji szczecińskiej i posiadacze karnetów na wszystkie biegi cyklu mogą odebrać pakiety przed biegiem. Biuro zawodów będzie otwarte od godziny 8:00 jak zawsze przy starcie, na skwerze przy Nabrzeżu Starówka

Po biegu przyjdzie czas na zapowiadany spacer. Lubiących fotografię zapraszamy na migawkę z Łasztwonią w tle. To będzie spacer połączony z warsztatami fotograficznymi, podczas których dowiemy się jak wykonywać zdjęcia architektury, czym jest odpowiednia perspektywa i jak uchwycić piękną panoramę z Wyspy Grodzkiej. Na kolejny spacer, tym razem typowo turystyczny, zapraszamy w niedzielę. Po szczecińskiej Łasztowni będzie oprowadzać przewodnik miejski Jacek Woch.

Przez cały weekend będzie można także odwiedzić stoisko Visit Szczecin, gdzie znajdziemy garść informacji turystycznych nt. naszego miasta. Oprócz tego na skwerze będą czekać też wielkoformatowe gry planszowe i sportowe czy leżaczki i przekąski z food trucków.

Zapisy na biegi odbywają się za pośrednictwem strony:

https://www.protiming24.pl/startmeta/ev/biegowe-bulwarove

Partnerem wydarzenia jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szczecinie, który realizuje program inwestycyjny „Czysta Odra w Szczecinie”.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++