1 Finał finałów dla… - Żegluga Szczecińska

12 08 2017

Finał finałów dla…

Za nami przepiękny, jubileuszowy festiwal fajerwerków. Doskonałej zabawy nie popsuła nawet niesprzyjająca pogoda. Platynową Magnolię X Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni otrzymała firma Sugyp ze Szwajcarii.

Dwa ostatnie wieczory bez wątpienia zapadną w pamięci mieszkańców i turystów na wiele, wiele miesięcy. Przepiękne sztuczne ognie rozświetliły bowiem Wały Chrobrego, Łasztownię oraz Wyspę Grodzką. Pokazy fajerwerków widać było nawet z ostatnich pięter bloków położonych w odległych zakątkach Szczecina.

W finale finałów, czyli X edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2017, zaprezentowali się zwycięzcy konkursów z ostatnich lat: Austriacy, Belgowie, Luksemburczycy oraz Szwajcarzy. Poza konkursem pokaz przygotowali gospodarze wydarzenia – firma Surex z Polski.

- Za nami niesamowity tydzień. Wspaniałe żaglowce i festiwal Pyromagic. Dziękuję za wyjątkową atmosferę, którą tutaj stworzyliście. Bardzo dziękuję wszystkim firmom, które przyjęły zaproszenie do udziału w tegorocznym jubileuszowym Pyromagic. My już teraz możemy zaprosić na kolejny festiwal za rok! – powiedział prezydent Piotr Krzystek tuż przed ogłoszeniem wyników konkursu.

Dziękuję za tak liczną obecność na nabrzeżach i za to, że tak kochacie w Szczecinie fajerwerki – dodał Ryszard Suzdalewicz, przewodniczący jury, przedstawiciel firmy Surex.

W piątkowy wieczór tłumów nie przestraszył intensywny deszcz, który towarzyszył pierwszemu pokazowi – Austriaków. Już wtedy było widać, że konkurs będzie stał na jeszcze wyższym poziomie, niż w latach ubiegłych. Potwierdzili to Belgowie, którzy również zastosowali się do nowych wymagań postawionych przez organizatorów – m.in. do obowiązkowego wystrzelenia w powietrze minimum 2000 wysokich ładunków pirotechnicznych.

Sobotni wieczór należał już do Luksemburga oraz Szwajcarii. Reprezentacje ponownie zachwyciły tłumy mieszkańców oraz turystów.

Jury zdecydowało, że najlepszy pokaz przygotowali Szwajcarzy. Firma Sugyp może cieszyć się podwójnym wyróżnieniem. Otrzymała bowiem również nagrodę publiczności. Przyznali ją widzowie festiwalu Pyromagic w głosowaniu SMSowym.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++