1 Jarmark Wielkanocny pełen smakołyków i atrakcji - Żegluga Szczecińska

21 02 2024

Jarmark Wielkanocny pełen smakołyków i atrakcji

Wielkanocne przygotowania najlepiej będzie rozpocząć na Szczecińskim Jarmarku Wielkanocnym. Już za miesiąc, 22-24 marca Aleja Kwiatowa będzie wypełniona świątecznym asortymentem.

Świąteczne baranki, lukrowane baby, kolorowe mazurki, barwne pisanki i wiele innych wielkanocnych symboli znajdziemy na stoiskach Szczecińskiego Jarmarku Wielkanocnego, który w dniach 22-24 marca będzie odbywać się w Alei Kwiatowej. W ponad 40 drewnianych domkach będzie można zrobić świąteczne zakupy, skosztować wielkanocnych słodkości oraz wziąć udział w grach i zabawach, które przygotujemy.

Zwiastunów nadchodzących świąt z pewnością nie zabraknie. W miejskiej przestrzeni pojawią się gigantyczne zające udekorowane przez szczecińskie firmy i instytucje. Na stoiskach będzie można kupić tradycyjne wielkanocne palmy wykonane z suszonych zbóż i kwiatów, ozdobne wianki na świąteczne stoły, kolorowe pisanki i kraszanki, wiklinowe koszyki do święconki, słomiane zające oraz ręcznie wykonywane baranki. Smakowicie i świątecznie będzie także na stoiskach gastronomicznych – staropolski żur, tradycyjne wędliny, mazurki i wielkanocne baby będą idealnie nadawały się na wielkanocny stół. Jednym słowem na Jarmarku kupimy wszystko.

Poza pysznymi smakołykami i wyjątkowymi elementami dekoracyjnymi Jarmark będzie także okazją do dobrej zabawy. Przez trzy dni odwiedzający będą mogli wziąć udział w grach, warsztatach rękodzielniczych, ekologicznych animacjach oraz z posłuchać występów zespołów artystycznych. Najmłodszych zapraszamy do naszej gry terenowej – Poszukiwania zaginionych pisanek, która będzie odbywać się zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Oprócz tego, będziemy jeszcze zaplatać wielkanocne koszyczki i ozdoby, dekorować pisanki i szukać odpowiedzi na pytanie, co było pierwsze jajko czy kura? W programie znajdą się jeszcze edukacyjne warsztaty dotyczące życia dzikich zwierząt oraz niemarnowania żywności. Wszystko oczywiście bezpłatnie i dla każdego.

Szczeciński Jarmark Wielkanocny odbywać się będzie w dniach 22-24 marca w Alei Kwiatowej. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.kolorowaaleja.pl

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++