1 Już jutro rusza Szczeciński Jarmark Wielkanocny - Żegluga Szczecińska

30 03 2023

Już jutro rusza Szczeciński Jarmark Wielkanocny

W Alei Kwiatowej stoi już kilkadziesiąt kolorowych domków, a wystawcy dopinają tam ostatnie guziki, aby w najbliższy piątek w samo południe ruszył Szczeciński Jarmark Wielkanocny. Trzydniowa impreza do doskonała okazja by kupić wielkanocne ozdoby i przysmaki, ale także wziąć udział w zabawach i warsztatach.

Domki wystawców stanęły tradycyjnie już w Alei Kwiatowej. Będzie tam można kupić m.in. wielkanocne ozdoby, pisanki, wianki i koszyczki. Nie zabraknie świątecznych przysmaków, tradycyjnych wędlin, serów, pieczywa i miodów. Na miejscu będzie też można kupić oryginalne drobiazgi; rękodzieło i wyroby drewniane.

Jarmark ruszy w piątek 31 marca w samo południe i potrwa do niedzieli 2 kwietnia. W piątek po południu zaplanowano m.in. warsztaty dla dzieci, na których poznają gry i zabawy podwórkowe, a także prelekcję Marzeny Białowolskiej z Fundacji Dzikich Zwierząt. Opowie ona o zającach, kurach, pisklakach i o tym, jak je rozpoznawać. Słuchacze dowiedzą się także co robić w razie znalezienia małych zwierząt lub jajek.

Kolejne dwa dni wypełnią m.in. warsztaty z ozdabiania pisanek i tworzenia palemek. Dzieci z kolei chętnie wcielą się w poszukiwaczy zaginionych pisanek i stworzą zajęczą Drużynę Pierścienia.

Odwiedzający jarmark na warsztatach „zero waste” Jadłodzielni Szczecin dowiedzą się, jak lepiej gospodarować żywnością i co zrobić gdy będzie jej za dużo. Miłośników zieleni ucieszą porady na temat wyboru, uprawy i pielęgnacji wiosennych roślin z możliwość zakupu sadzonek. Na miejscu będzie można także wymienić się książkami.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć pod adresami: https://www.facebook.com/KolorowaAlejaSzczecin i https://kolorowaaleja.pl/

Z kolei informacje o utrudnieniach w ruchu związanych z jarmarkiem dostępne są pod adresem: https://www.zditm.szczecin.pl/pl/pasazer/aktualnos...

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się