1 Kajakowy Maraton po wodach Międzyodrza - Żegluga Szczecińska

17 08 2017

Kajakowy Maraton po wodach Międzyodrza

Już w najbliższą sobotę kajakowi długodystansowcy zmierzą się w II Szczecińskim Maratonie „Zimorodek”. Startem i metą ich zmagań będzie port jachtowy na Wyspie Grodzkiej.

W zmaganiach udział wezmą czołowi zawodnicy polskiego kajakarstwa długodystansowego. Wodni maratończycy pojawią się na marinie już w piątek. W tymczasowej strefie namiotowej zbierać będą siły na sobotni start w zmaganiach.

Szczególnie niecierpliwie wypatrywać będziemy zawodnika, który już przed startem będzie miał za sobą prawdziwy maraton (i to nie jeden). Pan Dariusz Kuźniarski do Szczecina zmierza oczywiście kajakiem, a jego podróż to dystans ponad 1200 km. Wyruszył bowiem aż z granicy polsko-białoruskiej i płynąć wszerz kraju pokonuje kolejne polskie rzeki i kanały.

W samym szczecińskim maratonie kajakarze do pokonania będą mieli 55 km. Start wspólny odbędzie się o godz. 10.00 z North East Mariny. Zawodnicy popłyną m.in. przez Odrę Zachodnią do kanału Kurowskiego i dalej przez Przekop Klucz, Ustowo i Odrę Wschodnią. Na wysokości Mostu w Gryfinie zawrócą, by przez Odrę Wschodnią, Kanał Klucki, Kanał Leśny, Odrę Zachodnią i Przekop Parnicki dotrzeć z powrotem do North East Mariny.

Meta zmagań ustanowiona zostanie na wysokości kładki łączącej Łasztownię z Wyspą Grodzką. Trasę tę kajakarze będą musieli pokonać maksymalnie w czasie dziesięciu godzin. O godz. 20.00 zaplanowano zamknięcie mety.

Szczecińskie zmagania są przedostatnim etapem cyklu maratonów Canoa Cup – pucharu Polski w kajakarstwie długodystansowym.

Organizatorami II Szczecińskiego Maratonu „Zimorodek” są Żegluga Szczecińska i Master Canoe Club.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++