1 Krokusowy spacer po Szczecinie - Żegluga Szczecińska

23 03 2017

Krokusowy spacer po Szczecinie

Pierwszy w roku 2017 Szczeciński Spacer Miejski przejdzie przez miasto w najbliższą sobotę… krokusową trasą. Inspiracją do zorganizowania darmowej wycieczki śladami motywów roślinnych jest tegoroczne „Śniadanie z Krokusem”.

Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 – zgodnie z ideą cyklu – w Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej. Wyprawa szlakiem florystycznych elementów szczecińskiej architektury zakończy się ok. godz. 13.30 na Jasnych Błoniach, a więc w sąsiedztwie kwiatowych dywanów, gdzie tego dnia trwać będzie „Śniadanie z Krokusem”.

Przewodnikiem podczas spaceru będzie znany miejski przewodnik Przemek Głowa, który z pewnością w oryginalny i interesujący sposób przedstawi architektoniczne motywy roślinne, o których istnieniu w Szczecinie nie zdawaliśmy sobie sprawy.

Trasa zwiedzania: Pomnik Flory (Plac Orła Białego) >> Plac Lotników >> Plac Grunwaldzki (budynek z apteką) >> Plac Odrodzenia >> ulica Mazurska (fasady kamienic) >> Aleja Papieża Jana Pawła II (pomnik Krokusa) >> Aleja Wojska Polskiego (budynek Liceum Katolickiego) >> ulica Mickiewicza (budynek wydziału Nauk o Ziemi US) >> Aleja Wojska Polskiego (budynek Pogotowia Ratunkowego) >> Jasne Błonia.

Na spacer nie obowiązują zapisy. Uczestnictwo w zwiedzaniu jest bezpłatne. Zapraszamy zainteresowanych szczecinian i turystów!

Organizator: Żegluga Szczecińska


O Szczecińskich Spacerach Miejskich


Szczecińskie Spacery Miejskie to inicjatywa Żeglugi Szczecińskiej zapoczątkowana w grudniu 2016 roku, która ma na celu pokazanie stolicy Pomorza Zachodniego w nieoczywisty, interesujący i rzetelny sposób. Jest to możliwe dzięki współpracy z doświadczonymi przewodnikami miejskimi, którzy cyklicznie odkrywać będą przed zainteresowanymi grupami mieszkańców i turystów lokalną historię pełną ciekawostek. Spacery zaczynać się będą przy nowym Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie na Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Tam także będzie można kupić bilety uprawniające do uczestnictwa zwiedzaniu. Bezpłatny jest spacer inauguracyjny zaplanowany na 25 marca trasą motywów roślinnych.

Więcej informacji wraz z harmonogramem tutaj.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++