1 Kultowe szczecińskie motorówki do kupienia - Żegluga Szczecińska

20 10 2021

Kultowe szczecińskie motorówki do kupienia

Klaudynka, Romka, Danuśka, Tereńka i Małgorzatka szukają nowych właścicieli. Biało-zielone motorówki zostały wystawione na sprzedaż.

Każdego sezonu pływały po rozlewiskach Odry i wraz z turystami odkrywały piękno wodnego Szczecina. Można było je zobaczyć cumujące przy Bulwarze Gdyńskim lub pływające po rozlewiskach Odry. Kultowe motorówki szukają teraz nowego właściciela. Spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ogłosiła przetarg na sprzedaż 5 z 6 motorówek. Ceny wahają się od 10 000 do 16 000 zł. Każda łódź wyposażona jest w GPS, 2 koła ratunkowe, kotwicę, gaśnicę, bosak, wiosła 2 szt., pirotechnikę ratunkową, apteczkę, rzutkę ratunkową.

Wypożyczalnia motorówek funkcjonowała od 2014 roku i była pierwszą wypożyczalnią takich jednostek, które nie wymagały uprawnień do sterowania. Dzięki temu turystyka wodna i motorowodna stawała się coraz bardziej popularna wśród mieszkańców i ich gości. Na przestrzeni lat spółka kupiła łącznie 6 motorówek.

Z roku na rok z na szczecińskich nabrzeżach przybywały firmy, które oferowały podobne usługi. Po kilku sezonach użytkowania szczecińskie motorówki ustępują miejsca innym jednostkom.

Więcej informacji na https://zstw.szczecin.pl/bip/index.php?id=735&id2=395

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++