1 Łasztownia poleca się na majówkę i nie tylko! - Żegluga Szczecińska

26 04 2024

Łasztownia poleca się na majówkę i nie tylko!

Długi weekend majowy to doskonały czas na to, aby ruszyć z sezonem na Łasztowni. Przed nami kilka miesięcy dobrej zabawy.

26 kwietnia Łasztownia rozpocznie swój sezon. Tego dnia na bulwary wyjdzie Ekopatrol, który nie tylko będzie dbać o porządek na szczecińskich nabrzeżach, ale także edukował i zachęcał do dbania o wspólną przestrzeń. W każdy weekend od godz. 20.00 Ekopatrol będzie patrolował to najchętniej odwiedzane miejsce. Oprócz tego wokół Odry pojawi się więcej koszy na śmieci, które regularnie będą opróżniane. Aby Łasztownia prezentowała się jeszcze lepiej, sukcesywnie w przestrzeni pojawiać się będą nowe nasadzenia i meble, które zostaną ulokowane m.in. w strefie gastronomicznej. Więcej zieleni pojawi się też pod dźwigozaurami.

W ostatni weekend kwietnia wystartuje Food Port. W tym roku na Łasztowni zacumują 22 restauracje na kółkach, które będą tam przez cały sezon aż do września. W asortymencie znajdziemy coś na mały i duży głód – zapiekanki, szarpaną wołowinę, dania z kuchni krymskiej i tatarskiej, burgery, frytki, meksykańskie tacos czy neapolitańską pizzę. Nie zabraknie także zimnych napojów, lemoniady, rzemieślniczych lodów czy słodkich kołaczy i gofrów.

1 maja wystartuje Miejska Strefa Letnia na Wyspie Grodzkiej. Uwielbiana przez mieszkańców i turystów plaża będzie otwarta aż do końca września. W trakcie sezonu nie zabraknie tu koncertów, wydarzeń kulturalnych, tanecznych i sportowych.

Łasztownia będzie także idealnym miejscem na festiwale i koncerty. Pierwszym wydarzeniem, które zagości na wyspie będą Juwenalia w terminie 16-18 maja. Na scenie będzie można zobaczyć artystów takich jak między innymi Kult, Igo, Daria Zawiałow, Kwiat Jabłoni czy, szczeciński, elektroniczny duet Catz ’n Dogz. Chwilę później rozpocznie się montaż Wheel of Szczecin. Największe w Polsce koła młyńskie o wysokości 55 m zacznie się kręcić na Łasztowni już od czerwca.

W tym sezonie nie zabraknie także znanych i lubianych biegów na bulwarach i rodzinnych pełnych atrakcji Bulwarovych. Na skwerze wieńczącym Łasztwonię spotkamy się 4 razy: 22-23.06; 27-28.07; 24-25.08 oraz 7-8.09. Każdy, kto chociaż raz przyszedł na Bulwarove zgodzi się z tym, że to jeden z najlepszych punktów eventowych na mapie Szczecina. Gry i zabawy dla najmłodszych, wieloformatowe planszówki i kolorowanki, ogólnodostępne zabawki i animatorzy, którzy organizują kreatywne warsztaty, interaktywne spektakle i wiele innych zajęć dla dzieci. Dodatkowo, strefa wypoczynku – leżaki, koce, smaczne przekąski i dobra muzyka. A także biegi dla całej rodziny, które cieszą się dużym zainteresowaniem w każdej grupie wiekowej.

Z początkiem lipca na Łasztownię powrócić Holiday Park, miejsce w którym nie brakuje ekstremalnych wrażeń. To nie jest zwykłe wesołe miasteczko, a miejsce z największymi i najciekawszymi mobilnymi urządzeniami rozrywkowymi w Europie, które łączy w sobie wakacyjny chillout i doskonałą zabawę.

Bez wątpienia największym wydarzeniem, które w tym roku odbędzie się na Łasztowni będzie finał regat the Tall Ships Races. 2-5 sierpnia Szczecin stanie się żeglarską stolicą Europy. Po dwóch stronach Odry będą cumować największe żaglowce świata, a na lądzie nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin.

Przez cały sezon na Łasztowni będzie gościć szereg innych wydarzeń takich jak: targi domów szkieletowych, zlot samochodów Porsche, Ultra Gryfus Maraton Rowerowy i wiele innych. Aby być na bieżąco z wszystkimi eventami nad Odrą warto obserwować profil na Facebooku Bulwary Miejsce Spotkań.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się