1 Mały Odkrywca na ulicach Szczecina – trwają Transgraniczne Spacery Miejskie z przewodnikiem - Żegluga Szczecińska

24 06 2022

Mały Odkrywca na ulicach Szczecina – trwają Transgraniczne Spacery Miejskie z przewodnikiem

Przypominamy, że cały czas można wybrać się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem w ramach Transgranicznych Spacerów Miejskich. Najbliższy dedykowany jest dzieciom.

W tę sobotę zorganizowany zostanie spacer dla dzieci – Mały Odkrywca. Zapraszamy najmłodszych turystów na fantastyczną przygodę pełną legend, tajemnic i zagadek! W czasie spaceru z przewodnikiem dzieci przekonają się, że zwiedzanie to super zabawa pełna wyjątkowych odkryć! Uczestnicy będą mogli zobaczyć największe atrakcje Grodu Gryfa, ale także poznają miejsca, w których możecie miło spędzić czas z całą rodziną.

Podczas spaceru maluchy otrzymają mapki do samodzielnego zwiedzania miasta z trzema szklakami pełnymi zagadek i ciekawych historii. Na najbardziej wytrwałych czekają Dyplomy Odkrywcy!

  • Start/zakończenie: Centrum Informacji Turystycznej (pl. Żołnierza 20)
  • Przewodnicy: Tomasz Wieczorek (PL), Katarzyna Jackowska (DE)
  • Koszt udziału w spacerze: 10 zł/osoba (zarówno dziecko, jak i rodzic)
  • Bilety można kupić na stronie www.accredi.pl/visitszczecin lub w Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza 20)

Transgraniczne Spacery Miejskie z przewodnikiem trwają do końca września. W trakcie wycieczek odwiedzimy miejsca, które istnieją do dziś oraz te, które zostały tylko w pamięci. Wspólnie spróbujemy sobie wyobrazić dawny Szczecin i poczuć jego historię. Spotkamy nieśmiałe dźwigozaury, zajrzymy do pięknych kamienic i zagłębimy się w losy niezwykłych mieszkańców miasta. Ale to nie koniec! Wypłyniemy w krajoznawczy rejs, posmakujemy lokalnych specjałów, a nawet usłyszymy bijące serce Carla Loewego.

Pomogą nam w tym wspaniali i doświadczeni przewodnicy miejscy, dzięki którym dowiecie się więcej, niż się spodziewacie…

Polsko-niemieckie spacery piesze zaczynają się w sobotnie przedpołudnia o godzinie 11:00, od maja do końca września. Po zakup biletów na stronę www.accredi.pl/visitszczecin lub do Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej przy pl. Żołnierza Polskiego 20, tel. +48 91 434 04 40, e-mail: cit@zstw.szczecin.pl

Cena spacerów pieszych: 20 zł /os. (w cenie wszystkie bilety wstępu)

Liczba uczestników w każdym spacerze jest ograniczona. Dla większego komfortu zwiedzania, uczestnicy spacerów zostaną zaopatrzeni w odbiornik tour guide i jednorazowe słuchawki.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.visitszczecin.pl, Facebooku Visit Szczecin oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++