1 Miasto pełne koloru, czyli Iluminacje Szczecin - Żegluga Szczecińska

03 08 2021

Miasto pełne koloru, czyli Iluminacje Szczecin

Tego letniego wieczoru Szczecin rozświetla się dziesiątkami kolorów i sprawia, że spacer ulicami miasta zamienia się w barwną podróż pełną wyjątkowych widoków. Już 13 sierpnia zapraszamy na Iluminacje Szczecin.

Przed nami kolejna odsłona szczecińskiego festiwalu koloru, w którym barwa i światło odegrają pierwsze skrzypce. Do znanych ze stałych iluminacji budynków dołączą kolejne dodatkowe instalacje świetlne na trasie spaceru, które rozbudzą wyobraźnie uczestników i przeniosą ich w zupełnie inny świat. Iluminacje Szczecin to także inne spojrzenie na przestrzeń miejską, która towarzyszy nam każdego dnia. Za sprawą nowego oświetlenia mijane na co dzień miejsca nabiorą innego wyglądu i znaczenia.

Spacer szlakiem szczecińskich iluminacji najlepiej zacząć spod fontanny na Wałach Chrobrego. Mijając podświetloną Łasztownię, przechodząc przez Stare Miasto dojdziemy do TRAFO Trafostacji Sztuki, gdzie będzie przygotowana pierwsza niespodzianka. Dalej kierując się w stronę fontanny na Placu Zwycięstwa, miniemy podświetloną Katedrę św. Jakuba i Bramę Portową. Stamtąd warto będzie skierować się na Deptak Bogusława, który zostanie zaaranżowany na nowo, a wyjątkowa sceneria sprawi, że pasaż w centrum miasta zmieni się nie do poznania.

Na trasie spaceru znajdzie się także Plac Orła Białego, którego aranżacja Pałacu pod Globusem zatrzyma nas z pewnością na dłużej. Nie należy zapominać także o Zamku Książąt Pomorskich, gdzie oprócz tradycyjnej iluminacji będzie czekać wyjątkowo oświetlony Mały Dziedziniec. Mijając szczecińską filharmonię, Cerkiew św. Mikołaja i Pomnik Adama Mickiewicza dojdziemy do finałowego miejsca, jakim będzie Park Żeromskiego, gdzie podświetlone drzewa i alejki przeniosą nas do innego świata pełnego pozytywnych barw i muzyki. Na centralnym placu zabrzmi scena, pojawi się strefa chill outu, strefa piw kraftowych i food trucki.

Zapraszamy już 13 sierpnia o godz. 21.00 do Parku Żeromskiego na wielki finał Iluminacji. A wszystkie aktualności będą dostępne w wydarzeniu Iluminacje Szczecin 2021.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++