01 08 2019

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskate na małym wyciągu

W sobotę i niedzielę nad Jeziorem Głębokim będziemy mogli zobaczyć imponujące akrobacje wodne w wykonaniu najlepszych zawodników, którzy powalczą w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wakeboardzie i Wakeskate na wyciągu dwusłupowym.

To będą najważniejsze zawody międzynarodowe w dziedzinie sportów wodnych w Polsce. Mistrzostwa będą odbywać się 3-4 sierpnia 2019 roku, a są poprzedzone obozem i treningami kadry narodowej na terenie bazy wakeboardowej Wake Park Szczecin w terminie 30.07-02.08.2019. Wstęp na kąpielisko w czasie trwania mistrzostw jest bezpłatny.

Najwyższe tytuły, o które będą walczyć zawodnicy:

Międzynarodowy Mistrz/Mistrzyni Polski
oraz
Mistrz i Mistrzyni Polski

  • Wakeboarding - jazda na desce z wiązaniami po wodzie, trzymając równocześnie w rękach linę wyciągu poruszającego się ze stałą prędkością. Jest to podobne do snowboardu za skuterem śnieżnym. Zawodnik dzięki swoim umiejętnościom, korzystając z sił generowanych podczas zacinania krawędziami deski, odrywa się od tafli wody wykonując różnego rodzaju ewolucje, niekiedy na wysokości 5m. W wakeparku zwodowane są przeszkody pływając np.: skocznia czy ślizgacz, które umożliwiają zawodnikom wykonywanie dodatkowych ewolucji. Podczas trwania zawodów widowiskowe umiejętności zawodników oceniane są przez sędziów.
  • Wakeskate - jazda na mniejszej desce bez wiązań, najczęściej w tenisówkach. Jest to podobne do skateboardingu. Zawodnik może korzystać z przeszkód wakeboardowych ale nie ma możliwości wybijania się z krawędzi wakeskate’a. Zaawansowani wakeskaterzy potrafią obracać deską wokoło obu osi deski i płynąć dalej.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w wakeboardzie i wakeskate to impreza na wysokim poziomie umiejętności zawodników. Jest ona niezwykle widowiskowa, dzięki ewolucjom jakie zawodnicy wykonują na wodzie i w powietrzu. To bardzo ciekawy i nowoczesny sport, który cieszy się obecnie ogromną popularnością na całym świecie.

PLAN IMPREZY:

  • Środa-Piątek 31 lipca – 02 sierpnia 2019

Obóz kadry narodowej Polski

  • Sobota 3 sierpnia 2019

08:00 – 11:00 Rejestracja i oficjalny trening
11:00 – 11:30 Spotkanie sędziów z zawodnikami
11:30 – 18:00 Eliminacje wg poniżej kolejności
Wakeskate U19 Dziewczęta i Chłopcy
Wakeskate Open Kobiety i Mężczyźni
Wakeboard U15 Dziewczęta i Chłopcy
Wakeboard +30 Kobiety i Mężczyźni
Wakeboard +40 Kobiety i Mężczyźni
Wakeboard U19 Kobiety i Mężczyźni
Wakeboard Seated Open Kobiety i Mężczyźni
Wakeboard Open Kobiety
Wakeboard Open Mężczyźni

  • Niedziela 4 sierpnia 2019

8.00
LCQ
Finał Wakeskate U19 Dziewczęta i Chłopcy
Finał Wakeboard U15 Dziewczęta i Chłopcy
Finał Wakeboard +40 Kobiety i Mężczyźni
Finał Wakeboard +30 Kobiety i Mężczyźni
Finał Wakeskate Open Kobiety i Mężczyźni
Finał Wakeboard U19 Kobiety i Mężczyźni
Finał Wakeboard Seated Open
Finał Wakeboard Open Kobiety i Mężczyźni
17:00 – Dekoracja zwycięzców i oficjalne zakończenie Mistrzostw Polski

OFICJALNE TRENINGI:

  • Piątek, 2 sierpnia – od 10:00 do 20:00

Harmonogram może ulec zmianie.

Na wydarzenie zapraszają: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, International Waterski & Wakeboard Federation.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się