24 10 2016

Motorówką do Australii

Końca dobiega kolejny sezon funkcjonowania wypożyczalni motorówek Żeglugi Szczecińskiej. W roku 2016 cztery łodzie motorowe pokonały łącznie ok. 15 tys. kilometrów, a więc przebyły – w linii prostej – drogę ze Szczecina do Australii. Zajęło im to ponad 1600 godzin.

Motorówki wypożyczyć można było od początku maja do połowy października w bosmanacie na Bulwarze Gdyńskim. Każda z czterech jednostek mieściła maksymalnie 5 osób. Do ich prowadzenia, z uwagi na niewielki silnik, niewymagany był patent motorowodny. Dzięki łatwej dostępności ta forma spędzania wolnego czasu przypadła do gustu wielu szczecinianom i turystom. Motorówki popularnością cieszyły się głównie w słoneczne weekendy. Podczas „wakacyjnego szczytu” łódki rezerwowane były nawet z 2-tygodniowym wyprzedzeniem.

Sezon 2016 kolejny już raz był sezonem bezpiecznym. Podczas ponad 5 miesięcy „pływania” nie odnotowaliśmy żadnej sytuacji potencjalnego zagrożenia. Załogi często kontrolowane były przez policję, a przeprowadzone kontrole nie wykazały przypadków braku niezbędnego wyposażenia czy nietrzeźwości sterników.

Łącznie, od 2014 roku, motorówki przepłynęły 40723 km:

  • Klaudynka > 7068 km
  • Tereńka > 11525 km
  • Małgorzatka > 12112 km
  • Romka > 10018 km

Na start kolejnego sezonu wypożyczalni przyjdzie nam poczekać do wiosny 2017 roku. O terminie z pewnością wcześniej poinformujemy!


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się