1 Na wodzie i na rowerze – odkrywaj region razem z aplikacją ExploreOder - Żegluga Szczecińska

21 06 2022

Na wodzie i na rowerze – odkrywaj region razem z aplikacją ExploreOder

Już nie tylko wodne, ale także rowerowe trasy znajdziemy w aplikacji ExploreOder. Dzięki niej podróżowanie i odkrywanie naszych okolic jest łatwe i przyjemne. W ramach rozbudowy aplikacji system został wzbogacony o kolejne trasy – tym razem rowerowe.

Użytkownicy aplikacji ExploreOder koniecznie ściągnijcie najnowsze uaktualnienie. Od teraz na urządzeniu mobilnym będziecie mogli korzystać nie tylko z map wodnych tras, ale także rowerowych ścieżek rozlokowanych po obu stronach Odry. Aplikacja pokazuje Szczecin jako doskonałą bazę wypadową dla rowerzystów, kajakarzy czy żeglarzy. Zawiera gotowe propozycje wycieczek ze szczegółowymi opisami.

Druga odsłona ExploreOder dedykowana jest miłośnikom turystyki rowerowej. To 11 najciekawszych tras, które biegną zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie rzeki, na których mamy wyznaczone miejsca warte uwagi, parkingi, atrakcje turystyczne, skrzyżowania z innymi szlakami oraz podpowiedzi dotyczące transportu. Wśród polecanych eskapad znalazły się m.in.: Szlak Bielika, Blue Velo, Trasa Pojezierzy Zachodnich, Odra-Nysa. Korzystając z aplikacji mamy nie tylko gotowe trasy i plany wypraw, ale także garść cennych informacji oraz zdjęć.

Przypomnijmy, aplikacja miała swoją premierę w ubiegłym sezonie i skupiała w sobie bazę wodnych atrakcji turystycznych okolic Szczecina przez Międzyodrze aż do Schwedt. W ExploreOder znajdziemy tam propozycje gotowych tras wodnych, przejrzystą mapę oraz zdjęcia obrazujące najciekawsze przystanki. Dodatkowo aplikacja jest wzbogacona o sekcję z zasadami bezpiecznego wypoczynku na wodzie, bazę adresową wypożyczalni sprzętu pływającego czy błyskawiczny dostęp do kontaktu z WOPR. Użytkownicy otrzymują także alerty o niebezpieczeństwach.

Aplikacja jest dostępna w trzech wersjach językowych tj. polskiej, angielskiej i niemieckiej. Wszystkie opisy i komendy, poza powiadomieniami wyświetlanymi na ekranie, będą także czytane przez lektora. Aplikacja jest już dostępna do pobrania z Google Play (Android) oraz AppStore (iOS).

Aplikacja tworzona jest w ramach projektu "Łączy nas rzeka 2.0 – der Fluss verbindet uns 2.0” dotyczącego współpracy polsko-niemieckiej przy tworzeniu transgranicznych produktów turystycznych związanych z turystyką wodną. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia - Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++