1 Okręt wojenny zacumował w Szczecinie - Żegluga Szczecińska

11 05 2018

Okręt wojenny zacumował w Szczecinie

Jednostka ORP Kraków zatrzymała się przy nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego. Okręt zostanie w Szczecinie do soboty (12 maja) do godziny 9.00

Na pokładzie okrętu transportowo - minowego można zobaczyć m.in.: 4 morskie zestawy rakietowo – artyleryjskie (każdy składający się z podwójnej armaty), wyrzutnie ładunków oraz tory minowe do zabierania i stawiania min morskich.

„Kraków” na swoim pokładzie może pomieścić jednorazowo 500 żołnierzy i 45 Rosomaków, a także sprzęt kołowy i gąsienicowy o łącznym tonażu do 400 ton. Ma około 100 metrów długości. Od 18 lat służy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Okręt zostanie w Szczecinie do soboty (12 maja). Można go zwiedzać dziś (piątek 11 maja) od godziny 15:00 do 20:00. W sobotę o godzinie 9.00 ORP Kraków odpłynie do portu w Świnoujściu.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++