1 Orkiestry dęte powalczą o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin - Żegluga Szczecińska

27 07 2023

Orkiestry dęte powalczą o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin

Prezentacje sceniczne, przemarsze, pokazy musztry paradnej – tego wszystkiego będzie można doświadczyć w trakcie VI Festiwalu Orkiestr Dętych Szczecin 2023 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin, który odbędzie się w czasie Żagli 2023.

Festiwal Orkiestr Dętych to wyjątkowe widowisko. Orkiestry z Polski i Europy zjeżdżają się do Szczecina, aby móc zaprezentować się i powalczyć o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Od piątku do niedzieli będziemy mogli wysłuchać setek instrumentów i zobaczyć barwne przemarsze.

W festiwalu bierze udział osiem orkiestr:

  • Orkiestra Dęta Echo Gór - Kasinka Mała,
  • Wzorcowa Dziecięca Orkiestra Dęta Aleksandria – Aleksandria Ukraina,
  • Dziecięca Orkiestra Dęta Fanfares of Lviv I mażoretki Feyeriya – Lwów Ukraina,
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta „ Blue Brass Band” Włoszakowice,
  • Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta – Chełmża,
  • Mogilańska Orkiestra Dęta – Mogilno,
  • Red Swing Low - Gryfice,
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta – Płoty.

Występy estradowe, pokazy musztry orkiestrowej, prezentacja orkiestr, to wszystko okraszone barwnymi strojami sprawia, że można poczuć się prawie jak podczas karnawału w Rio De Janeiro. W takcie festiwalu będziemy mieć okazję wysłuchać hejnału Szczecina w wykonaniu wszystkich orkiestr oraz utworów zaproponowanych przez ich kapelmistrzów. Uczestników Festiwalu będzie można spotkać zarówno nad Odrą podczas ich przemarszu, ale także na palcu Solidarności czy w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec, gdzie poznamy laureatów tegorocznego Festiwalu.

Partnerami wydarzenia Żagle 2023 są Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz Zarząd Portów Szczecin-Świnoujście.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++