1 Otwieramy Aleję Wojska Polskiego - Żegluga Szczecińska

24 08 2023

Otwieramy Aleję Wojska Polskiego

W weekend 26 – 27 sierpnia warto będzie zajrzeć na aleję Wojska Polskiego. Z okazji otwarcia tej słynnej szczecińskiej alei miasto przygotowało atrakcje dla mieszkańców, m.in.: targ pyszności, gra terenowa, animacje dla dzieci, wystawy, warsztaty, a także i rabaty u Słynnych Marek. Podczas tego weekendu poznamy też menadżera alei, czyli osobę która ma zadbać o to, aby ta jedna z centralnych arterii miasta pełniła rolę „salonu Szczecina”, tak jak to zakładano decydując się na rewitalizację tej części miasta.

Przemiana alei Wojska Polskiego, na odcinku pomiędzy pl. Zwycięstwa a pl. Szarych Szeregów trwała blisko dwa lata. Najważniejsze prace remontowe zakończone, dzięki czemu na aleję Wojska Polskiego może wrócić ruch pieszych i samochodów.

Najcięższy okres remontu za nami. To był trudny czas dla przedsiębiorców i dla mieszkańców. Zasadnicze prac budowlane za nami, to oznacza, że możemy udostępnić ten śródmiejski fragment Szczecina mieszkańcom. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej, że szybko powróci tu życie. Zrobiliśmy kolejny, ważny krok na drodze do rewitalizacji tej części Miasta. To modelowy przykład jak zmienić mało przyjazną do tej pory przestrzeń w miejsce zielone, z szerokimi chodnikami i uspokojonym ruchem – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina

Przed nami czas odbiorów, co oznacza, że na niektórych fragmentach będą jeszcze prowadzone drobne prace wykończeniowe. Z okazji udostępnienia Alei mieszkańcom, 26 i 27 sierpnia w godz. 10.00-17.00 odbędzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń. Korzystając z nich każdy będzie mógł zobaczyć efekty przebudowy Słynnej Alei. W tych dniach zaplanowano szereg wydarzeń.

Szczegóły na stronie: slynnaaleja.pl

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się