1 Pora przyznać Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina - Żegluga Szczecińska

05 01 2022

Pora przyznać Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina

Już 10 stycznia rozpoczyna się nabór zgłoszeń do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Do przyznania będzie dziewięć nagród, w tym jedna z nowym patronem – Aleksandrem Dobą.

Początek roku to dobry czas na podsumowania minionych miesięcy. Jak co roku o tej samej porze podsumowujemy ubiegłoroczne dokonania żeglarskie. Przed nami szósta edycja Nagród Żeglarskich. Te wyróżnienia przyznawane są żeglarzom z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego za wyjątkowe osiągniecie dokonane w roku poprzednim. Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecin są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji; uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim); kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

10 stycznia rusza nabór kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina za rok 2021. Formularze będą przyjmowane do 15 lutego 2021. Zwycięzców poznamy 26 marca.

Nagrody zostaną wręczone w 9 kategoriach:

  • Nagroda Główna - Nagroda im. kapitana Ludomira Mączki;
  • Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);
  • Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
  • Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
  • Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
  • Nagroda Kota Umbriagi;
  • Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego;
  • Wydarzenie Żeglarskie;
  • Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.

Przypomnijmy, po tragicznej śmierci Aleksandra Doby, prezydent Piotr Krzystek zgłosił się do Kapituły konkursu z prośbą o upamiętnienie podróżnika. 26 lutego 2021r Kapituła konkursu Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina podjęła uchwałę w sprawie uhonorowania dokonań Aleksandra Doby i ustanowienia Nagrody Specjalnej jego imieniem.

Zgłoszenia prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl Zgłoszenia do poszczególnych nagród trwają do 15 lutego.

Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Prócz tego kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++