1 Przed nami ostatni szczeciński spacer - Żegluga Szczecińska

06 09 2017

Przed nami ostatni szczeciński spacer

Śladami Rodu Gryfitów, tropem książki „Sedinum” albo w poszukiwaniu pomorskich legend… To, jaką trasą przejdzie ostatni w tym sezonie szczeciński spacer miejski, zależeć będzie od jego uczestników. Zapraszamy na wspólne odkrywanie Szczecina już w najbliższą sobotę, 9 września.

Cykl Szczecińskich Spacerów Miejskich jest inicjatywą Żeglugi Szczecińskiej ściśle związaną z projektem „Kolorowa Aleja” i funkcjonowaniem Centrum Informacji Turystycznej w szklanym domku na Alei Kwiatowej.

Pierwsze spacery z przewodnikami odbyły się przy okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego w roku 2016. Wycieczki wznowiliśmy kilka miesięcy później, tegoroczną wiosną. Podczas siedemnastu sobót w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu odbyło się kilkadziesiąt spacerów z różnymi przewodnikami i różnymi trasami. Idea wszystkich od samego początku jest niezmienna. Chodzi o pokazanie stolicy Pomorza Zachodniego w nieoczywisty, interesujący i rzetelny sposób, korzystając z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych miejskich przewodników.

Ostatni w roku 2017 SSM poprowadzi pani Małgorzata Duda – z urodzenia i zamiłowania Pomorzanka. Specjalistka od legend i niezwykłych opowieści. Współautorka przewodników i publikacji turystycznych. Autorka książki „Sydonia von Borcke”.

Tak doświadczony przewodnik zawsze słucha swojej grupy. Dlatego też trasa ostatniego spaceru będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie jego uczestników. Jeśli będą to rodziny z dziećmi, pójdziemy śladami legend związanych z naszym miastem. Jeśli będą to miłośnicy literatury, spacer odbędzie się tropem „Sedinum”. Z kolei jeśli spacerowiczami będą turyści nieznający stolicy Pomorza Zachodniego, pokażemy im „Szczecińskie NAJ”. Przewodniczka w rękawie ma wiele tras i pomysłów, które zaciekawią każdego – mieszkańca, turystę, pasjonata historii czy miłośnika literatury.

Jak zwykle spacer w języku polskim rozpocznie się o godz. 11.00. Jeśli zbiorą się grupy obcojęzyczne, to w planie są także wycieczki po niemiecku (godz. 12.30) i angielsku (godz. 14.00). Czas spaceru to około 1,5 godziny.

Ceny biletów:

  • 15 zł – bilet normalny
  • 10 zł – bilet ulgowy (dzieci do lat 10.)
  • bezpłatnie – dzieci dla lat 4
  • 35 zł – bilet rodzinny

Spacery Miejskie prowadzone po polsku odbywają się niezależnie od liczby chętnych uczestników. Na zwiedzania w językach obcych obowiązują zapisy, a minimalna liczba uczestników to 5 osób. Zapisy przyjmuje Centrum Informacji Turystycznej mailowo (cit@zegluga.szn.pl) i telefonicznie (+48 91 43 40 440) lub poprzez zakładkę zapisy on-line na stronie internetowej Żeglugi Szczecińskiej (http://zegluga.szn.pl/pl/wydarzenia/2017/szczecinskie-spacery-miejskie/szczecinskie-spacery-miejskie).

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się