1 Przygotuj się do Świąt i odwiedź Jarmark Wielkanocny - Żegluga Szczecińska

15 03 2021

Przygotuj się do Świąt i odwiedź Jarmark Wielkanocny

W sieci można już zrobić zakupy na Wielkanoc. W przyszłym tygodniu w centrum miasta rozpocznie się Jarmark Wielkanocny, który wprowadzi nas w świąteczny klimat Wielkanocy.

Od 3 tygodni w sieci trwa wirtualny Jarmark Wielkanocny. Za pośrednictwem witryny jarmark.szczecin.eu możemy zapoznać się ze świąteczną ofertą szczecińskich firm, które po raz kolejny dołączyły do naszej inicjatywy. Wśród wystawców znajdują się m.in.: sklepy ze zdrową żywnością, cukiernie z pysznymi wielkanocnymi babami i mazurkami, rękodzielników z kolorowymi pisankami i wielkanocnymi ozdobami. Witryna jest kontynuacją zapoczątkowanego zimą projektu Szczeciński Lokalny Solidarny na Święta. Wielkanocne zakupy w sieci będzie można zrobić do 9 kwietnia.

Na tym jednak nie poprzestajemy. Już od 24 marca zapraszamy na Jarmark Wielkanocny w wersji tradycyjnej! Przez pięć dni, od środy do niedzieli, na dwóch placach w centrum miasta pojawią się drewniane domki, a w nich szczecińscy przedsiębiorcy ze specjalnym świątecznym asortymentem. Łącznie będzie to 40 wystawców, którzy dzięki wsparciu Miasta będą prowadzić sprzedaż za symboliczną opłatą. Nie zabraknie także kolorowych pisanek i wielkanocnych akcentów. Odwiedzający Jarmark będą mogli podziwiać prace szczecinian i ozdobionych przez nich gigantycznych pisanek. Oprócz tego w ofercie handlowej znajdą się także wielkanocne dekoracje, wiosenne stroiki, regionalne produkty, domowe ciasta, pyszne wędliny najwyższej jakości, zakwas na żur oraz pieczywo.

Tegoroczna forma Jarmarku Wielkanocnego różni się od tych z poprzednich lat. Na terenie wydarzenia będzie prowadzona wyłącznie sprzedaż, bez możliwości konsumpcji na miejscu. Ponadto każdy uczestnik wchodzący na teren wydarzenia, będzie musiał mieć maseczkę. Odwiedzający będą mieli zapewnione środki do dezynfekcji. O panujących regułach będziemy przypominać poprzez radiowęzeł oraz komunikaty. Wszystkie te zasady zostały wprowadzone w trosce o nasze zdrowie. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby wydarzenie przebiegało bezpiecznie, jednak apelujemy też do odwiedzających o zachowanie dystansu i przestrzeganie wytycznych sanitarnych.

Stoiska będą czynne w dniach 24-28 kwietnia w godzinach:

  • środa – czwartek, w godz. 12:00 – 20:00
  • piątek, w godz. 12:00 – 21:00
  • sobota, w godz. 10:00 - 21:00
  • niedziela, w godz. 10:00 – 20:00.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++