11 10 2019

Rzemieślnicze browary w samym sercu miasta

Wyszukane smaki, wyjątkowa receptura związana z regionem i jego historią, rzemieślnicza praca i wiele zachwytów – tak możemy opisać browary, które pojawią się już w przyszłym tygodniu w Alei Kwiatowej na szczecińskim Oktoberfeście.

Oktoberfest Szczecin będzie doskonałą okazją do skosztowania piw produkowanych przez najlepsze rzemieślnicze browary w zachodniej części Polski. Do naszego miasta przyjadą browary z województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Większość z nich to rodzinne biznesy, które łączą w sobie pasję do piwowarstwa, zamiłowanie do domowych produkcji wraz z najwyższą jakością. Łącznie będzie to dziesięciu wystawców, u których będzie można skosztować złotego trunku.

Browary, które zjadą się na Oktoberfest Szczecin, zostały wielokrotnie nagrodzone i wyróżnione podczas prestiżowych konkursów piwowarskich.

Oktoberfest Szczecin odbędzie się w dniach 18-19 października w godz. pt. 16.00-23.00, sob. 12.00-23.00.

Kogo możemy się spodziewać?

 • Chmiel Świat Piwa
  Zajrzyj na stoisko tego szczecińskiego sklepu, aby poznać wyselekcjonowane piwa z całego świata - niefiltrowane lub niepasteryzowane trunki z nutą charakterystycznej goryczki, piwa rzemieślnicze i regionalne, lekka IPA czy owocowa APA.
 • Nepomucen
  Rzemieślniczy browar z pogranicza Wielkopolski i Dolnego Śląska, z okolic Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Spróbuj piw na bazie słodów żytnich, jęczmiennych, pszenicznych z różnymi dodatkami m.in. płatków owsianych, gałązek sosny, świerku, cytryny, jabłek, moreli, mango, czekolady czy karmelu.
 • Browar Łąkomin
  Srogi Niedźwiedź, Dziki Dzik, Orzełek to tylko niektóre piwa z oferty Browaru Łąkomin. Lubuski browar, którego historia rozpoczęła się w 2010 roku w Pałacyku Łąkomin, od piwowarstwa domowego, zdobywa nagrody w wielu konkursach piw rzemieślniczych.
 • Colberg
  Browar Colberg to kontynuacja kołobrzeskiej, piwnej tradycji, sięgającej początków XX wieku. Piwo o jasnej barwie na bazie amerykańskich chmielów z nutą owoców cytrusów, pszeniczne, ciemne z charakterystycznym smakiem i aromatem oraz niefiltrowane z lekkim zmętnieniem i delikatną pianką.
 • Witnica
  Najstarszy i najsławniejszy browar ziemi lubuskiej, którego historia sięga XIV w. Rozbudowane w XIX w. przedsiębiorstwo stało się jednym z najnowocześniejszych małych browarów w północnej części Niemiec. Dziś Browar Witnica znany jest z szerokiej oferty piw różnych styli, których nazwy nawiązują do lokalizacji m.in. Lubuskie IPA, Witnicki Porter.
 • Dziki Miód Piwowar
  Miód pitny? Tak, miód pitny! Przez setki lat to właśnie miód pitny był najpopularniejszym trunkiem w Polsce. Spróbuj specjałów tworzonych przez małą rodzinną pasiekę. W ofercie sezonowo znajdują się takie trunki jak Porzeczkowiec, Słodycz łąki czy Chmielak.
 • Browar Edi
  Malinowe, Wiśniowe, Miętowe, Miodowe, Imbirowe, Migdałowe, Czekoladowe – to piwa z oferty Browaru Edi. Ten rodzinny browar działa od 1998 roku, warząc piwa tradycyjnymi metodami. Wśród klasycznych piw znajdziecie Jasne, Ciemne i Niefiltrowane. EDI to piwo dojrzewające w butelce - niefiltrowane i niepasteryzowane.
 • KOREB
  Browar Koreb kontynuuje 600-letnią tradycję warzenia piwa w mieście Łask. Wielokrotnie nagradzane, wpisane na listę produktów tradycyjnych piwa warzone są wyłącznie z naturalnych składników, według tradycyjnych zasad sztuki piwowarskiej. W ofercie znajdziecie takie piwa jak Łaskie, Herbowe, Miodowe czy Korzenne.
 • Browar Stacja Małomice
  Rodzinny browar rzemieślniczy w południowej części Ziemi Lubuskiej. Jak twierdzą właściciele - mają pociąg do piwa. W ofercie znajduje się sześć piw: Union Pacific, West Coast Express, Rion Grande, Indian Pacific, Peartree Station i Fruit Express.
 • Piwo Stalove
  Projekt Stalove to nie tylko piwo, to sposób postrzegania miasta jako całości, jak kawałka stali który jest zwarty i jednolity. Chcemy promować wartości dwudziestolecia międzywojennego, czasu kiedy obok miasta i portu Gdynia, stalową wolą ówczesnych wizjonerów stało się wybudowanie zupełnie nowego miasta na terenie Polski, miasta Stalowa Wola.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się