1 Sezon żeglarski 2016 otwarty! - Żegluga Szczecińska

01 05 2016

Sezon żeglarski 2016 otwarty!

Sobotnia inauguracja sezonu żeglarskiego w Porcie Jachtowym na Wyspie Grodzkiej przechodzi do historii. Było to wydarzenie o tyle istotne, że rok 2016 jest pierwszym pełnym sezonem dla nowej szczecińskiej mariny.

Podczas wydarzenia odbywały się regaty Polish Match Tour Szczecin Warm Up, które przyciągnęły do naszego miasta czołowych meczowych żeglarzy z całego świata.

– Dzisiejsze regaty to nie koniec. To początek, który swoją kontynuację będzie miał podczas kolejnych 3 dni zawodów. W niedzielę kolejne eliminacje, które wyłonią półfinalistów i finalistów regat. Do tej pory na czele są ex aequo mistrz Polski Marek Stańczyk, Patryk Zbroja ze Szczecina i Malezyjczyk Jeremy Koo.

Maciej Cylupa, organizator regat.

Prócz regat na szczecinian czekały na terenie mariny motorówki i katamaran Żeglugi Szczecińskiej, którymi mieszkańcy zwiedzali wodną okolicę i ogląd

Mimo ogromnego zainteresowania przy odbieraniu wejściówek, część miejsc pozostawała wolna, a więc odwiedzający port jachtowy mieli szansę dostać się na pokład bez biletu, w przypadku wolnych miejsc. Jeden rejs pilotował Prezydent Piotr Krzystek, który pokazał mieszkańcom obecnym na pokładzie m.in. zakątki wodne.

Momentem najistotniejszym dla dzisiejszego wydarzenia było oficjalne rozpoczęcie sezonu przez Prezydenta Miasta i wieczorny koncert na pływającej scenie.

Mam nadzieję, że nasza marina, w swoim pierwszym pełnym sezonie, przyciągnie do nas turystów z Polski i zagranicy. Mamy im wiele do zaoferowania. To miejsce w tym roku zacznie żyć. To tutaj budujemy nowe serce Szczecina. Życzę żeglarzom pogodnego sezonu!

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Po symbolicznym otwarciu sezonu 2016 czas odwiedzającym port gościom umilili śpiewający artyści: Sylwia Różycka, Adam Dzieciniak i Damian Rybicki.


NorthEast Marina Szczecin to otwarty w 2015 roku nowoczesny i funkcjonalny port jachtowy położony w samym sercu Szczecina. To nowe miejsce na żeglarskiej mapie Polski oferuje wszystko, czego potrzebują żeglarze. Dla naszych gości mamy do dyspozycji 49 miejsc rezydenckich i 25 miejsc dla jachtów nas odwiedzających.

Miejski port położony jest na dwóch wyspach: Łasztowni i Wyspie Grodzkiej, z których rozciąga się malowniczy widok na słynne Wały Chrobrego. Choć marina leży w sercu Szczecina, to pozostaje w bezpośredniej bliskości przyrody, o czym świadczy otaczający ją obszar Natura 200.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się