1 Spędź dzień z grami na Szczecin Gaming Fest - Żegluga Szczecińska

15 03 2024

Spędź dzień z grami na Szczecin Gaming Fest

29 marca odbędzie się wielkie święto fanów gier wideo. Na jeden dzień Netto Arena zmieni się w gamingowy raj wypełniony atrakcjami.

Od tego wydarzenia dzielą nas już tylko dwa tygodnie. Szczecin Gaming Fest będzie jedyną okazją do zbicia piątki z Wojciechem “Lewusem” Strykowskim (twórcą TikTok i YouTube), czy wzięcia udziału w turnieju EA Sports FC 24. Do Szczecina przyjadą najbardziej popularni twórcy internetowi. Oprócz Lewusa na scenie zobaczymy także w roli prowadzącego – Mikołaja „Silv4n” Sinackiego.

W trakcie SGF rozegrany zostanie turniej EA Sports FC 24 o tytuł nieoficjalnego Mistrza Szczecina. Zawodnicy będą dobierani losowo, mecze zostaną rozegrane w systemie pucharowym. Rywalizacjom będą przyglądać się profesjonalni komentatorzy e-sportowi. Dla najlepszych graczy przewidziano nagrody rzeczowe. Turniej rozpocznie się w strefie free-to-play, finałowe rozgrywki będą już odbywać się na scenie głównej. W strefie F2P każdy chętny będzie mógł podejść do stanowiska i wziąć udział w wyzwaniach przygotowanych przez organizatorów.

Gracze będą mogli spróbować swoich sił w League of Legends, Counter-Strike 2, Fortnite, TEKKEN 8 i Minecraftcie. Łącznie przygotowanych zostanie aż 12 konkurencji. Uczestnicy Szczecin Gaming Fest będą mieli jedyną i niepowtarzalną okazję zagrania w popularnego LoLa z Lewusem, a pojedynki będą odbywały się na scenie. Grać będzie można nie tylko w gry wideo. Na płycie pojawi się także strefa gier AR, planszówek, symulatorów racingowych a także ergometrów wioślarskich i trenażerów. Wśród uczestników wydarzenia będzie można spotkać sportowców.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się strefy – Retro oraz QuarterSPIN. W tej pierwszej znajdziemy takie perełki jak Atari 2600, Nintendo NES, Sega Mega Drive oraz PlayStation 1 z pistoletem świetlnym GunCon, jeden z pierwszych komputerów przenośnych jakim jest Dolph oraz konsolę Pandora Box. To tylko zapowiedź, tego czego można się spodziewać w strefie retro. Jeśli ktoś będzie chciał zrobić sobie zdjęcie z postaciami z League of Legends, to będzie mógł to zrobić dzięki 24 aparatom w specjalnej strefie.

Dzięki ustawionej w centralnym punkcie hali scenie, wszystkie trwające rozgrywki będzie można oglądać na żywo. Oprócz tego zostaną tam przeprowadzone liczne konkursy, quizy, wyzwanie 1vs1 z Lewusem oraz rozstrzygnięcie turnieju EA Sports FC 24.

Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny. 29 marca to dzień wolny od zajęć szkolnych, dlatego już dzisiaj zapraszamy do świata gier, w którym będzie można spędzić niesamowity dzień pełen pasji, spotykać się znajomymi i zobaczyć jak wygląda świat gamingowy z bliska.

Więcej aktualności na wydarzeniu na Facebooku Szczecin Gaming Fest 2024.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++