18 09 2020

Święto piwa po szczecińsku, czyli Oktoberfest Szczecin powraca

Trwają przygotowania do drugiej edycji Oktoberfest Szczecin. Złocisty lager, ciemny pszeniczniak, charakterny porter, a może bezalkoholowe IPA? Który browar znajdzie największe uznanie wśród odwiedzających? Przekonamy się już w pierwszy weekend października.

Wybór będzie duży. Podczas Oktoberfest Szczecin będzie można skosztować rzemieślniczych piw z małych browarów m.in. z Wielkopolski, Dolnego Śląska czy Ziemi Lubuskiej. W Alei Kwiatowej stanie łącznie 12 stoisk z alkoholem. Oprócz tego pojawią się także food trucki z pysznymi przekąskami. Zmieni się też sama sceneria dobrze znanego placu w centrum miasta. Na czas trwania Oktoberfest Szczecin w Alei Kwiatowej ustawione zostaną dwie duże hale namiotowe a w nich: ławy, stoły, dużo chmielu oraz oktoberfestowych gadżetów. Nie zabraknie również sceny, na której będziemy „warzyć piwo”, koncertować oraz wspólnie się bawić. Pamiętacie z zeszłego roku limitowane pokale, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem? W tym roku będzie można dokupić do swojej kolekcji kolejne. Dedykowane tegorocznej edycji pojawią się w sklepiku razem z torbami, magnesami oraz otulaczami na butelki.

Podczas piwnego święta nie może zabraknąć spaceru z przewodnikiem o tej samej tematyce. „Pivny Szczecin” to wycieczka obfitująca w piwne ciekawostki związane z naszym miastem, która jest połączona z degustacją w szczecińskich browarach – Browar Pod Zamkiem oraz Browar Stara Komenda. Bilety na spacer z przewodnikiem w cenie 59 zł, można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20. W cenie spaceru uwzględniono również pamiątkowy pokal.

Tegoroczny Oktoberfest Szczecin rozpocznie się w piątek, 2 października o godz. 16.00 i zakończy w niedzielę, 4 października o 18.00. Wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Na terenie Alei pojawią się dozowniki z płynami dezynfekującymi, a nasz serwis sprzątający będzie na bieżąco dezynfekował wolnostojące meble. Jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań do tego, aby impreza była bezpieczna dla odwiedzających. Jednocześnie jednak apelujemy do mieszkańców o przestrzeganie zasad i zachowywanie dystansu społecznego.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na Facebook’u w wydarzeniu Oktoberfest Szczecin 2020.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się