23 09 2020

Szczecin Lokalny Solidarny - zbiórka na rzecz Kina Pionier 1907

Wystartowała zbiórka społeczna wspierająca najdłużej działające kino na świecie Pionier. SLS to sprawdzony sposób na pomoc szczecińskim przedsiębiorcom.

O zamknięciu kina właściciel Pioniera poinformował w poniedziałek, 21 września. Kino Pionier 1907 jest najdłużej działającym nieprzerwanie kinem na świecie. Ma swoją historię, swoją duszę. Przed zamknięciem na stałe chcą uchronić instytucję zarówno władze Szczecina jak i mieszkańcy. Już w czasie lockdownu powstała platforma Szczecin Lokalny Solidarny, która wspomagała szczecińskich przedsiębiorców w czasie trudnego dla nich czasu pandemii. Teraz, w odpowiedzi na potrzeby Kina Pionier 1907 przy wykorzystaniu doświadczeń sprzed kilku miesięcy, miasto we współpracy z platformą wspieram.to uruchomiło zbiórkę na rzecz instytucji.

Wesprzeć kino można już od 10 zł. Cel to przynajmniej 20 tys. zł – tyle potrzebne jest właścicielom na miesięczne przetrwanie. Każdy z nas może wesprzeć kino i dołączyć do zbiórki społecznej pod linkiem https://wspieram.to/NajstarszeKinoSwiata

Jednocześnie w Mieście prowadzone są rozmowy nad rozwiązaniem, które niezależnie od zbiórki pomoże zachować jeden z najważniejszych punktów na mapie turystycznej Szczecina.

- Pionier to bez wątpienia wizytówka miasta. Punkt obowiązkowy na turystycznej mapie Szczecina i jednocześnie miejsce ambitnego kina. Działamy zatem wspólnie by to nietuzinkowe miejsce przetrwało trudny czas i dalej mogło prowadzić działalność. Jestem przekonany, że większość mieszkańców myśli podobnie – mówi prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się