20 07 2018

Ten weekend spędź na bulwarach

Widowiskowa parada jednostek startujących w 54. Etapowych Regatach Turystycznych, która odbędzie się w piątek po południu, to doskonała zapowiedź tego, co przez weekend będzie się działo na Łasztowni i Wyspie Grodzkiej. Już po raz czwarty spotkamy się na Bulwarove. To klimatyczne wydarzenie z każdą edycją przyciąga coraz więcej nowych twarzy na bulwary.

W tym tygodniu organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji dla dzieci. W sobotę maluchy będą mogły nauczyć się tropienia zwierząt, zagrać w gigantyczne bierki czy spróbować swoich sił w grach zręcznościowych. Z kolei w niedzielę na godz. 13.00 i 15.00 zaplanowano godzinne czytanie bajek. Tradycyjnie na skwerze pojawią się także leżaczki, trawniki, pufy, kosze z zabawkami, koce, dobra muzyka i pyszne jedzenie. Tym razem w menu pojawią się słodkości oraz dania z kuchni gruzińskiej, włoskiej, azjatyckiej. W ramach Open Kitchen zorganizowany zostanie pokaz gotowania, live cooking. Bulwarove odbywa się w sobotę i niedzielę w godz. 11-17, a Open Kitchen trwa do 22.

Leżaczki na Bulwarove mogą być dobrym punktem obserwacyjnym dla rozgrywających się na Odrze meczu żeglarskiego. Podczas regat zmierzą się ze sobą zespoły z Polski, Niemiec i Danii. Po wyścigach na pływającej scenie przy North East Marinie odbędą się koncert szantowe: w piątek o godz. 20 wystąpią QFTRY, a w sobotę o godz. 17.30 zespół KLANG.

W sobotę na Wyspie Grodzkiej Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wraz z Oddziałem Zachodniopomorskim PSD serdecznie zapraszają na 19. Ogólnopolski Dzień Dekarza PSD w Szczecinie.

W niedzielę warto przyjść na bulwary pokibicować. O godz. 8 rozpocznie się Szczeciński Trathlon. Bazę zawodów stanowić będzie tym razem Łasztownia, która staje się jednym z najbardziej żywych i rozpoznawalnych miejsc Szczecina. Do szczecińskiej imprezy, na którą składają się trzy dystanse, zapisało się ponad 700 zawodników.

Organizatorem Bulwarove jest Miasto Szczecin oraz spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Partnerem projektu jest inwestor projektu „Czysta Odra w Szczecinie”.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się