29 09 2020

Transgranicznego spotkania przewodników turystycznych

Wykład ekspercki, warsztaty oraz wizyty studyjne m.in. w Cedyni, Baniewicach, czy niemieckim Chorin i Niederfinow. To tylko część wydarzeń, które odbędą się w ramach TOUR LAB: transgranicznego spotkania przewodników turystycznych. Zapisy na to spotkanie właśnie się rozpoczęły.

TOUR LAB: transgraniczne spotkanie przewodników turystycznych to projekt dedykowany dla przewodników turystycznych, którzy chcą wymienić się doświadczeniami oraz poszerzać swoją wiedzę. Odbędą się w dniach 23-25 października w Szczecinie. To trzydniowe spotkanie będzie okazją do nawiązania nowych relacji wśród przewodników turystycznych, a także szansą na rozwój turystyki transgranicznej. Uczestnicy wezmą udział w trzydniowym szkoleniu, podczas którego dowiedzą się jak m.in. wykorzystać transgraniczność w turystyce, dowiedzą się jak korzystnie snuć opowieści aby były one atrakcyjne zarówno dla turystów z Polski jak i z Niemiec. A w trakcie warsztatów przećwiczą jak wykorzystać dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe do budowy transgranicznych produktów turystycznych. W trakcie TOUR LAB-u przewodnicy wezmą udział także w wizytach studyjnych, w ramach których odwiedzą łącznie 9 miast m.in: Szczecin, Greifswald i Stralsund, Baniewice, Cedynię oraz niemieckie Chorin i Niederfinow, poznając tym samym najbardziej urokliwe miejsca pogranicza.

Udział w trzydniowym TOUR LAB: transgranicznym spotkaniu przewodników turystycznych jest bezpłatny. Przewodnicy, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu mogą zapisywać się za pośrednictwem platformy www.accredi.pl/tourlab. Uwaga, obowiązuje limit uczestników, łącznie to 25 osób (16 z Polski i 9 z Niemiec). Każda część programu będzie tłumaczona na język niemiecki lub polski.

TOUR LAB: transgraniczne spotkanie przewodników turystycznych to projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia - Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Program spotkania:


23 października 2020 r. (piątek)

13:30 Rejestracja uczestników
14:00 wykład: Transgraniczny storytelling w turystyce (prowadzenie: Adam Pioch Kolekcjoner Wspomnień)
15:30 przerwa kawowa
16:00 warsztat: Transgraniczne produkty turystyczne: storytelling w turystyce (prowadzenie: Adam Pioch Kolekcjoner Wspomnień)
18:00 spacer miejski z przewodnikiem Szczecin wieczorową porą
19:30 kolacja i spotkanie networkingowe

24 października 2020 r. (sobota)

Pierwsza transgraniczna wizyta studyjna
8:00 wyjazd ze Szczecina
Trasa: Szczecin – Chorin – Niederfinow - Bad Freienwalde – Cedynia – Moryń – Baniewice – Szczecin.

W programie m.in.:

  • zwiedzanie klasztoru w Chorinie
  • podnośnia statków w Niederfinow
  • klasztor w Cedyni
  • zwiedzanie winnicy w Baniewicach

*Podczas wizyty przewidziany jest obiad ok. 15:00

20:00 powrót do Szczecina
20:30 Spotkanie podsumowujące wizytę studyjną i kolacja

25 października 2020 r. (niedziela)

Druga transgraniczna wizyta studyjna
8:30 wizyta w Szczecinie
Trasa: Szczecin – Greifswald – Stralsund - Szczecin.

W programie m.in.:

  • Cmentarz Centralny
  • Willa Lentza
  • zwiedzanie starego miasta w Stralsundzie
  • Oceaneum w Stralsundzie

*Podczas wizyty przewidziany jest obiad ok. 14:00

20:00 powrót do Szczecina

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się