1 Ubieramy Marynarza. Zapraszamy dziennikarzy oraz fotoreporterów - Żegluga Szczecińska

02 08 2022

Ubieramy Marynarza. Zapraszamy dziennikarzy oraz fotoreporterów

Już w środę szczeciński Marynarz znajdujący się w Alei Fontanny „założy” swój odświętny, żeglarski strój. Jednocześnie ponownie stanie się symbolicznym gospodarzem żeglarskiego święta „Żagle 2022”.

Ubieranie Marynarza zaplanowano na godzinę 10. Jeden z symboli Szczecina przyodziany zostanie w granatową-bordową koszulkę reprezentacji Szczecina. W ubiorze nie zabraknie oczywiście białej czapki, kołnierza i granatowych spodni. Użytych zostanie do tego około 15 metrów kwadratowych materiału.

Zapraszamy zainteresowanych dziennikarzy i fotoreporterów.

Ponad 40-letni pomnik mierzy 5 metrów. W Alei Fontann ustawiony został 19 czerwca 1980 roku za sprawą pomysłodawców – Towarzystwa Przyjaciół Szczecina, wnioskodawcy – Zbigniewa Abrahamowicza (głównego architekta miasta) i rzeźbiarza – Ryszarda Chachulskiego. Od tamtej pory marynarz dumnie spogląda w kierunku pl. Grunwaldzkiego, przypominając o morskim charakterze miasta.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++