1 Wakacyjny kalendarz wydarzeń - Żegluga Szczecińska

22 06 2018

Wakacyjny kalendarz wydarzeń

Trzy, dwa, jeden…zaczynamy wakacje! To już w ten piątek rozpoczyna się wakacyjna laba. Dwa miesiące luzu, bez szkoły i nauki. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ma kilka ciekawych propozycji na spędzenie tego wolnego czasu.


Bulwarove

Przez całe lato zapraszamy na klimatyczne Bulwarove. Dwa razy w miesiącu przez całe wakacje skwer wieńczący Łasztownię zamienia się w przestrzeń pełną zabawy, relaksu, dobrej muzyki, pysznego jedzenia. Na skwerze pojawią się leżaki, kocyki, pufy i skrzynie wypełnione drewnianymi zabawkami opartymi na dobrze nam znanych zabawach. Strefę gier i zabaw wypełniają designerskie, drewniane gry takie jak: koci labirynt, piłkarzyki, fliper, słoniowe kręgle, tall ships races i jenga w dużym formacie. Grom towarzyszą animatorzy, bańki mydlane i muzyka grana na żywo przez DJ’a.

W ramach cyklu Bulwarove na Łasztowni odbywa się także Open Kitchen, czyli festiwal otwartej kuchni. W jednym miejscu i czasie kilkanaście restauracji prezentuje nam swoje popisowe dania. Pomysł przywiózł do Szczecina ze stolicy Słowenii, Lublany, Uroš Jeraj. Zauroczony szczecińskimi nabrzeżami postanowił przyczynić się do ożywienia tej części Szczecina, przyciągając do niej szczecinian zapachami kuchni całego świata. Warto śledzić naszą stronę www.bulwary.szczecin.eu, gdzie zamieszczana jest lista restauracji biorących udział w wydarzeniu.

Sportowe zmagania

W drugiej połowie lipca będzie u nas bardzo aktywnie. 20 lipca rozpoczynają się Etapowe Regaty Turystyczne, a dwa dni później (22 lipca) Odra przyciągnie setki ludzi z żelaza. Szczeciński triathlon to impreza nie tylko dla sportowców, ale także dla kibiców. Zachęcamy do dopingu zawodników i skorzystania z wydarzeń towarzyszących imprezie. Zawody odbędą się na trzech dystansach: popularnej „ćwiartce” 56,5 km, wymagającej „połówce” 112,99 km oraz sprincie 28,25 km. Różne długości tras dają możliwość startu zawodnikom o różnych stopniach zaawansowania.

15 sierpnia zapraszamy na Lekkoatletyczny Memoriał Wiesława Maniaka, który w roku 2018 zastępuje Memoriał Kusocińskiego. Jedno się jednak nie zmienia – do Szczecina nadal będą przyjeżdżać gwiazdy królowej sportu (i to nie tylko z Polski), a miejski stadion lekkoatletyczny ponownie wypełni się kibicami.

Wystrzałowa zabawa

10 i 11 sierpnia już po raz 11. do Szczecina przyjadą firmy z całego świata i zaprezentują swoje pirotechniczne osiągnięcia w ramach festiwalu sztucznych ogni Pyromagic. Niebo nad miastem rozbłyśnie na miliony kolorów. Jak zwykle czeka nas wybuchowa rywalizacja firm pirotechnicznych z różnych zakątków świata, mnóstwo dobrej muzyki, a przede wszystkim fantastyczna zabawa.

Imprezami towarzyszącymi festiwalowi sztucznych ogni są Szczecin Music Live, Firefighter Combat Challenge, Polonez Cup Race i Water Show. Tyle różnorodnych wydarzeń w jednym miejscu i czasie oznacza, że w Szczecinie każdy znajdzie coś dla siebie!

Wodny Szczecin

Nie ma lepszego czasu na poznawanie miasta od strony wody niż wakacje. Woda, piękna pogoda, klimatyczne zakątki – wszystko brzmi idealnie, brakuje tylko środka transportu. I tu właśnie pojawiają się nasze łodzie motorowe, które można wynająć w każdy dzień. Wypożyczalnia łodzi funkcjonuje przy Bulwarze Gdyńskim (ul. Zbożowa 3) i czynna jest codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00 (o godz. 19.00 ostatnie wypożyczenie, o godz. 20.00 musi nastąpić zwrot łodzi). Żeby popływać taką motorówką nie są potrzebne żadne dokumenty i patenty. Łódź może wypożyczyć każda osoba dorosła.

Tego lata dużo będzie się działo także na North East Marinia. Ten port w centrum miasta oferuje wszystko, czego potrzebują żeglarze. Dla naszych gości mamy przygotowanych 75 miejsc postojowych m.in. na jachty, motorówki, łodzie wiosłowe, katamarany, czy skutery wodne. W zbliżającym się sezonie w naszym porcie jachtowym czeka nas również sporo wydarzeń.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++