1 Żagle 2022. Kolejna muzyczna gwiazda - Żegluga Szczecińska

27 07 2022

Żagle 2022. Kolejna muzyczna gwiazda

Już niebawem czeka nas niezapomniany weekend. Do Szczecina przypłynie mnóstwo żaglowców. W dniach 19-21 sierpnia nabrzeża przy Wałach Chrobrego oraz na Łasztowni zdominuje nie tylko las masztów, ale też doskonała muzyka. Poznaliśmy kolejną muzyczną gwiazdę „Żagli 2022”.

W piątek 19 sierpnia na scenie wystąpi Patrycja Markowska z zespołem, w niedzielę 21 sierpnia Grzegorz Hyży. W sobotę natomiast będziemy mogli posłuchać kolejnej gwiazdy młodszego pokolenia. Na Łasztowni zaśpiewa Viki Gabor. Wszystkie koncerty będą bezpłatne. Dodatkowo organizatorzy zapewniają coś jeszcze: doskonałą zabawę.

Niespełna 15-letnia Viki jest najpopularniejszą polską gwiazdą młodego pokolenia. Na swoim koncie ma już̇ pięć nominacji do Fryderyków i bardzo wiele wygranych plebiscytów.

Urodziła się w Niemczech, później przez kilka lat mieszkała w Anglii. Swoje miejsce znalazła ostatecznie w Polsce, w Krakowie. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Pierwszy raz na scenie wystąpiła w The Voice Kids. Dotarła do finału, a jej singiel „TIME” ma już̇ ponad 5 milionów wyświetleń́. W 2019 roku wystąpiła w Sopocie na „Top of the Top Sopot Festiwal Young Choice Awards”. W październiku tego samego roku wygrała „Szansę na Sukces Eurowizja Junior”. Następnie występowała w Wielkiej Brytanii podczas trasy koncertowej „Bars and Melody”.

W listopadzie 2019 roku reprezentowała Polskę w Eurowizji Junior. Jako jedyna wokalistka w historii tego konkursu dokonała niemożliwego i dzięki niej Polska zwyciężyła 2. raz z rzędu. Jej piosenka „Superhero” ma ponad 24 miliony wyświetleń w serwisie YouTube.

Na początku 2020 roku Viki nagrała duet z Kayah. Utwór „Ramię w Ramię” okazał się wielkim hitem. W serwisie YouTube obejrzało go już̇ ponad 52 miliony osób. 4. września 2020 roku wydała debiutancki album pod tytułem „Getaway (into my imaginations)”, który pokrył się złotem.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++