1 Co nowego w Miejskiej Strefie Letniej? - Żegluga Szczecińska

28 03 2017

Co nowego w Miejskiej Strefie Letniej?

Z początkiem maja działalność rozpocznie Miejska Strefa Letnia na Wyspie Grodzkiej. Żegluga Szczecińska ogłosiła właśnie konkurs na wyłonienie gastronomika i opracowanie koncepcji funkcjonowania tego miejsca w najbliższym sezonie.

W roku bieżącym na plaży przy marinie czekać nas będzie szereg zmian. Po pierwsze – na terenie strefy pojawi niewielki punkt z jedzeniem i napojami oraz ogródki gastronomiczne. O tym, kto i co będzie w tym miejscu sprzedawał, zadecyduje najkorzystniejsza oferta złożona w ogłoszonym właśnie konkursie. Po drugie – w sezonie letnim goście strefy będą mogli wziąć udział w szeregu animacji i eventów, których koncepcja wpłynie na wyłonienie najkorzystniejszej oferty. Na dodatek Żegluga Szczecińska zorganizuje we własnym zakresie kolejne cztery wydarzenia skierowane do plażowych gości. Po trzecie – zmieni się termin funkcjonowania MSL. Start zaplanowany jest na początek maja, zaś zamknięcie na koniec września (o ile pogoda nie pokrzyżuje nam planów). Wydłużone zostaną także godziny otwarcia plaży. Wyjątkiem będzie czas imprez plenerowych – finału The Tall Ships Races i Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic.

Nie zmieni się to, co sprawdziło się w roku ubiegłym. Bez wątpienia odwiedzający Miejską Strefę Letnią wciąż będą mieli możliwość odpoczynku na leżakach i pod parasolami z pięknym widokiem na Wały Chrobrego.

Na zgłoszenia w konkursie ofert Żegluga Szczecińska czeka do 6 kwietnia br.

Zaproszenie do składania ofert na realizację następującego zadania: Prowadzenie punktu gastronomicznego oraz opracowanie koncepcji działań i ich realizacja w ramach projektu „Miejska Strefa Letnia” (MSL) zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Żeglugi Szczecińskiej.


Projekt „Miejska Strefa Letnia” zakłada stworzenie ogólnodostępnej przestrzeni gastronomiczno-rozrywkowej w pobliżu Portu Jachtowego NorthEast Marina na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie.

„Miejska Strefa Letnia” ma być miejscem spotkań i wypoczynku mieszkańców Szczecina i turystów, którzy będą mieli możliwość skorzystania z punktów gastronomicznych, ogródków oraz przestrzeni do wypoczynku i rekreacji na terenie zaaranżowanym w klimacie plażowym oraz do uczestnictwa w zaproponowanych animacjach.

MSL utworzona została w lipcu 2016 roku i działała do połowy września. Zbliżający się sezon będzie pierwszym pełnym w funkcjonowaniu strefy.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++