1 Dzień dobry w sobotę! Przed nami drugi dzień pełen wrażeń - Żegluga Szczecińska

31 07 2021

Dzień dobry w sobotę! Przed nami drugi dzień pełen wrażeń

Po pierwszym dniu wyśmienitej zabawy nad Odrą pora na kolejne godziny dobrej zabawy. Festiwal Orkiestr Dętych, zwiedzanie pokładów, naukowe doświadczenia i rozśpiewani szczecinianie na scenie. Czas na drugi dzień wydarzenia Żagle 2021. Żeglarski Szczecin Zaprasza!

Kto już w piątek był na Wałach Chrobrego i Łasztowni, ten mógł się przekonać, że żeglarskie święta organizowane w Szczecinie niosą ze sobą dziesiątki fantastycznych chwil i bogatych atrakcji. A sobota zapowiada się jeszcze ciekawiej. Od samego rana na odwiedzających czekają stoiska handlowo-gastronomiczne, których łącznie po obu stronach Odry jest około 150! Można w nich kupić nie tylko smaczne wyroby regionalne, ale także rękodzieło, pamiątki marynistyczne czy unikatowe gadżety. Na Jarmarku pod Żaglami oraz w Alei Artystów można przebierać w bogatym asortymencie. Stoiska ustawione są zarówno po stronie Wałów Chrobrego jak i na Łasztowni oraz bulwarach.

Przez większość dnia będzie można odwiedzać pokłady cumujących żaglowców. Swoje pokłady udostępnili m.in. Dar Młodzieży, Atyla, Kapitan Borchardt, ORP Poznań, Generał Zaruski czy Baltic Beauty. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia pokładów znajdziemy na tablicach informacyjnych znajdujących się przy jednostkach. Pamiętajmy, że zwiedzanie odbywa się w reżimie sanitarnym i obowiązują zasady: dystans, dezynfekcja, maseczka.

Programowy zawrót głowy

Wodne warsztaty i doświadczenia naukowe, zajęcia pełne folkloru i przegląd talentów szczecińskiej młodzieży, a może Festiwal Orkiestr Dętych, muzyczna uczta na pokładzie hiszpańskiego żaglowca lub stara dobra szanta? Propozycji w programie mamy bardzo dużo, każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najmłodszym polecamy zajrzeć na Plac Adama Mickiewicza. Tam przewidziano dzisiaj m.in. animacje taneczno-muzyczne prowadzone przez ZPiTZS „Krąg”, warsztaty taneczne, koncert orkiestry dętej DK 13 Muz „Szczecińska 13” oraz warsztaty Samby Batucady na brazylijskich bębnach. Ci, którzy lubią sport mogą zajrzeć na Wyspę Grodzką do Strefy Sportu - Floating Trippin’ Festival, gdzie na stanowiskach: Roundnet - nowej gry zbliżonej do siatkówki, Kan Jam - gry wykorzystującej elementy rzutów dyskiem frisbee, Trickboard - przyrządu służącego do ćwiczenia równowagi oraz Rezonansu uśmiechu - symulatora jazdy na desce używanego do ćwiczeń mięśni głębokich, będzie można zadbać nie tylko o swoją formę ale i nastrój.

Koncertowa lista przebojów jest naprawdę długa. Trzy sceny muzyczne w rejonie Odry będą grały do późnych godzin nocnych. Swoją uwagę warto poświęcić orkiestrom dętym, które wezmą udział w IV Festiwalu Orkiestr Dętych Szczecin 2021 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Muzycznym must have dzisiejszego dnia jest koncert Cleo w Netto Arenie, Festiwal Akustyczeń na Żaglach oraz Koncert gitarowy – Krzysztofa Meisingera i zespołu Poland baROCK.

Wsiądź do tramwaju

Najszybszą opcją dostania się na teren wydarzenia będzie skorzystanie z komunikacji miejskiej. W ten weekend zostawmy samochody w domach i przesiądźmy się w tramwaje lub autobusy. Przystanki komunikacji miejskiej znajdują się w samym sercu wydarzenia. Na czas Żagli wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu w rejonie Wałów Chrobrego i Łasztowi. Zachęcamy do pozostawienia samochodów i skorzystania z transportu publicznego.

Poza parkingiem przy ulicy Turkusowej oraz P&R przy Hangarowej udostępniony został dodatkowy parking dla samochodów osobowych na terenie Selgrosa (możliwość przesiadki na tramwaj 7 i 8 z pętli Turkusowa). Na czas wydarzenia komunikacja miejska zostaje wzmocniona, a w rezerwie będą dodatkowe autobusy i tramwaje. Kursy tych pojazdów będą się odbywały na polecenie Centrali Ruchu. W rejonie Łasztowni przygotowany będzie specjalny przystanek, do którego wieczorem będą dojeżdżały dodatkowe, wieczorne kursy linii 75 81, 887 i 835. Zmiany w harmonogramach będą obowiązywały do 2 sierpnia.

Szczegółowy rozkład jazdy znajdziemy na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz w zakładce Komunikacja miejska na www.zagle2021.szczecin.eu.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++