1 Hiszpański akcent podczas Żagli - Żegluga Szczecińska

30 07 2021

Hiszpański akcent podczas Żagli

W sobotę po zachodzie słońca będziemy mogli uczestniczyć w wyjątkowym koncercie muzyki hiszpańskiej pod przewodnictwem Krzysztofa Meisingera. Wszystko zostanie zorganizowane na pokładzie żaglowca Atyla.

Takiego koncertu jeszcze nie było. Jeden z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych Krzysztof Meisinger wraz ze swoją orkiestrą wystąpi dla szczecińskiej publiczności już w sobotę. Maestro współpracuje z takimi gwiazdami muzyki klasycznej jak Sumi Jo, Philharmonia Quartett Berlin czy orkiestra Academy of St Martin in the Fields. Jego talent międzynarodowa krytyka porównuje do talentu takich artystów jak Piotr Anderszewski czy Pepe Romero, a do jego mistrzów należą wielcy gitarzyści naszych czasów tacy jak Aniello Desiderio czy Christopher Parkening. Wstępuje na całym świecie od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires grając koncerty w najbardziej renomowanych salach takich jak Musikverein w Wiedniu, Wigmore Hall w Londynie, Tokyo International Forum, Filharmonia Berlińska, Theatre du Chatelet w Paryżu czy Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie.

W sobotę, 31 lipca na pokładzie hiszpańskiego szkunera wystąpi dla szczecińskiej publiczności. Koncertu będzie można posłuchać przechodząc bulwarami i przystając na Nabrzeżu Pasażerskim.

Do gorącej Hiszpani przeniesiemy się za sprawą orkiestry barokowej „Poland baROCK”, której Meisinger jest założycielem, liderem i kierownikiem artystycznym. Orkiestra ta zrzesza znakomitych młodych muzyków nastawionych na wykonywanie muzyki dawnej z wybitnymi i bardzo doświadczonymi artystami z tej dziedziny. Dzięki temu Poland baROCK to zespół, w którym młoda energia spotyka się z otwartymi umysłami i światem muzycznej fantazji. Od początku istnienia orkiestra występuje na międzynarodowych festiwalach i w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, gdzie zawsze spotyka entuzjastyczne reakcje publiczności i krytyków m.in. w maju 2021 roku Poland BaROCK wystąpiła z Krzysztofem Meisingerem w Złotej Sali Musikverein w Wiedniu. Koncert zakończył się owacją na stojąco. Poland baROCK to także nowy nurt instrumentacji – to prawdopodobnie pierwszy w historii muzyki projekt łączący „ortodoksyjną” orkiestrę barokową z nowoczesną gitarą klasyczną. W 2018 roku orkiestra Poland baROCK z Krzysztofem Meisingerem nagrała swój pierwszy album „Vivaldissimo” który wzbudził ogromną sensację wśród międzynarodowej krytyki, a niemiecki magazyn „Klassik Haute” określił album mianem „arcydzieła”.

Więcej informacji o programie znajdziemy na stronie www.zagle2021.szczecin.eu

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++