1 Ostatnie przygotowania do Żagli! - Żegluga Szczecińska

30 07 2021

Ostatnie przygotowania do Żagli!

Kurs na Szczecin obrany, most pontonowy gotowy, stoiska w budowie, instrumenty nastrojone – to może oznaczać tylko jedno – przed nami ostatnia prosta do wielkiego żeglarskiego święta Żagle 2021. Żeglarski Szczecin Zaprasza!

W piątek o godz. 10.00 przy Wałach Chrobrego będziemy witać Dar Młodzieży. Mniej więcej w tym samym czasie na Nabrzeżu Starówka Północ zacumuje Pogoria wraz z naszą Reprezentacją. O 11.00 planowane jest wejście do szczecińskiego portu ORP Poznań. Kolejne żaglowce będą zapełniać nabrzeża w późniejszych godzinach. Zawiszy Czarnego i Fryderyka Chopina możemy spodziewać się w piątek w godzinach popołudniowych.

Strefy zabaw dla każdego

Dwa brzegi Odry, cztery sceny muzyczne, wesołe miasteczka, Strefa Food Trucków, Craft Beer Zone, Aleja Artystów, Strefa Czysta Odra, Jarmark pod Żaglami czy pełne niespodzianek Strefa Dziecięca i Strefy Sportowe – to wszystko przygotowujemy z myślą o odwiedzających Żagle. Część miejsc jest już w trakcie budowy po to, aby w piątek punktualnie o godzinie 16.00 rozpocząć wspólną zabawę. Nad przygotowaniem wydarzenia pracuje obecnie prawie 500 osób! Są to służby sprzątające, pracownicy techniczni, serwis elektryczny, oświetleniowcy, dźwiękowcy i wielu innych. Samych stoisk handlowo-gastronomicznych będzie prawie 150.

Program wydarzenia Żagle 2021 jest bardzo bogaty. Każdego dnia można wybrać kilka pozycji, na które warto się wybrać całymi rodzinami. Najważniejszym punktem programu powinno być oczywiście zwiedzanie udostępnionych przez jednostki pokładów. Warto poświecić na to nieco więcej czasu, bo niewykluczone, że przed wejściem trzeba będzie odczekać chwilę w kolejce. Zwiedzanie będzie możliwie w ograniczonych liczbowo grupach oraz z zastosowaniem zasad: dezynfekcja, dystans, maseczka.

Komunikacją miejską będzie szybciej

Najszybszą opcją dostania się na teren wydarzenia będzie skorzystanie z komunikacji miejskiej. W ten weekend zostawmy samochody w domach i przesiądźmy się w tramwaje lub autobusy. Przystanki komunikacji miejskiej znajdują się w samym sercu wydarzenia. Na czas Żagli wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu w rejonie Wałów Chrobrego i Łasztowi. Zachęcamy do pozostawienia samochodów i skorzystania z transportu publicznego.

Poza parkingiem przy ulicy Turkusowej oraz P&R przy Hangarowej udostępniony został dodatkowy parking dla samochodów osobowych na terenie Selgrosa (możliwość przesiadki na tramwaj 7 i 8 z pętli Turkusowa). Na czas wydarzenia komunikacja miejska zostaje wzmocniona, a w rezerwie będą dodatkowe autobusy i tramwaje. Kursy tych pojazdów będą się odbywały na polecenie Centrali Ruchu. W rejonie Łasztowni przygotowany będzie specjalny przystanek, do którego wieczorem będą dojeżdżały dodatkowe, wieczorne kursy linii 75 81, 887 i 835. Zmiany w harmonogramach będą obowiązywały do 2 sierpnia.

Szczegółowy rozkład jazdy znajdziemy na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz w zakładce Komunikacja miejska na www.zagle2021.szczecin.eu.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++