1 Już jutro Memoriał im. Władysława Maniaka - Żegluga Szczecińska

14 08 2019

Już jutro Memoriał im. Władysława Maniaka

Od godz. 16.00 na stadionie przy ul. Litewskiej zobaczymy największe gwiazdy lekkoatletyki. Przed nami Memoriał im. Wiesława Maniaka.

Memoriał Wiesława Maniaka to upamiętnienie wspaniałego szczecińskiego sprintera. Od pierwszej edycji naszej imprezy postanowiliśmy upamiętniać go konkurencją memoriałową - dwubojem sprinterskim. Zawodniczki i zawodnicy rywalizują na dystansach 100 i 200 metrów, a zwycięzcą jest ten, kto po zsumowaniu wyników przeliczonych wg tabel IAAF zgromadzi więcej punktów.

Gdy Christophe Lemaitre Officiel będąc niedaleko w Bydgoszczy na Drużynowych Mistrzostwach Europy usłyszał o naszej imprezie, stwierdził, że to konkurencja idealna dla niego. Jego rekordy życiowe wprost powalają: 9.92 na 100m i 19.80 na 200m. Czy to oznacza, że rekord stadionu ustanowiony przez Asafa Powella 10 lat temu (9.82) jest zagrożony i czy zeszłoroczny zwycięzca dwuboju sprinterskiego Dominik Kopeć obroni tytuł?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania już w czwartek od godz. 16.00 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Szczecinie!

W pozostałych konkurencjach również należy spodziewać się wysokiego poziomu, ze względu na uczestnictwo wielu gwiazd polskiej lekkiej atletyki, m.in. Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego (skok o tyczce), Marcina Lewandowskiego (800 m), Michała Haratyka (pchnięcie kulą).

Bilety do nabycia przez stronę: www.nettoarena.pl

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++