12 08 2019

Pyromagic 2019: Kolejna edycja festiwalu przeszła do historii

Zapierające dech w piesiach pokazy przyciągnęły do Szczecina tysiące widzów. Na to show czekamy cały rok. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Festiwal Pyromagic jest już tylko wspomnieniem.

„Piękny Szczecin i przepiękny festiwal” – tak podsumowali dwudniowe Pyromagic jurorzy, którzy oceniali konkursowe pokazy. I trudno się z tym nie zgodzić, bo to czego mogliśmy doświadczyć przez ostatnie 48 godzin było jednym z najlepszych podniebnych show nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Pyromagic na stałe wpisało się już w kalendarz wakacyjnych wydarzeń, na które zjeżdżają turyści z różnych regionów kraju i Europy. W okolicach Wałów Chrobrego i Łasztowni można było dostrzec rejestracje samochodowe z Gdańska, Wrocławia, Warszawy, Czech, Niemiec czy Holandii. A w North East Marinie cumowało 30 jednostek m.in. z Danii i Litwy, które wpłynęły do Szczecina specjalnie na Pyromagic. Potwierdza to frekwencja, która w tym roku była naprawdę wysoka. Słoneczny weekend sprawił, że przez całe dwa dni przez teren wydarzenia przewinęło się około 450 tys. ludzi. W kulminacyjnych momentach, czyli podczas wieczornych pokazów po dwóch brzegach Odry zebrało się około 160 tys. widzów w piątek i 195 tys. w sobotę.

Całe wydarzenie przebiegało bezpiecznie. Oczywiście nie obyło się bez kilku drobnych interwencji strażników miejskich czy policjantów, dotyczących najczęściej nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Przez te dwa dni nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwało łącznie około 700 policjantów, 150 strażników miejskich i 600 pracowników ochrony, kilkudziesięciu ratowników medycznych, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, około 100 pracowników Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Dwa dni Pyromagic to łącznie prawie godzina pokazów, za organizacje których odpowiadały cztery firmy z Czech, Francji, Malezji i Polski. Dla Malezyjczyków nasz festiwal był pierwszą wizytą nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Na czas festiwalu gościliśmy także artystów muzycznych z Łodzi, Zakopanego i Holandii. Nie możemy pominąć także uczestników sportowych zmagań. W Gryf Basket Cup wzięło udział 15 zespołów, w tym 4 drużyny z zawodnikami niepełnosprawnymi. W ramach Baltic Polonez Cup ścigało się 5 załóg, a w Water Show zaprezentowało się około 70 zawodników w różnych dyscyplinach.

Dziękujemy, że przez te dwa dni byliście razem z nami. Chociaż tegoroczna edycja jest już wspomnieniem, to zawsze można do niej wrócić za sprawą zdjęć i filmów, jakie powstały podczas pokazów. Obszerne relacje znajdziecie Państwo na naszych profilach na Facebook’u: Szczecin Floating Garden, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Szczecińska Agencja Artystyczna oraz w wydarzeniu.

Na następnym festiwalu Pyromagic widzimy się za rok. A już dzisiaj zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia nad Odrą. Najbliższe to Iluminacje Szczecin, 16 sierpnia.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się