1 Letnie bezpłatne spacery z przewodnikiem po Szczecinie - Żegluga Szczecińska

09 05 2018

Letnie bezpłatne spacery z przewodnikiem po Szczecinie

Przed nami kolejna edycja Szczecińskich Spacerów Miejskich z przewodnikiem, podczas których – wędrując ulicami miasta – odkryjemy jego tajemnice. Pierwsze tegoroczne zwiedzanie odbędzie się już w najbliższą sobotę (12 maja).

Trasy wędrówek nawiązują do historii, architektury i przestrzeni kulturowej naszego miasta. Szczecin posiada bogatą historię, której ślady odnajdujemy w na pozór dobrze znanych ulicach, placach oraz budynkach. Podczas cyklu Szczecińskich Spacerów Miejskich razem z wykwalifikowanymi przewodnikami na nowo odkryjemy stolicę Pomorza Zachodniego, przeniesiemy się w czasie, a także przeniesiemy się do wyjątkowego świata legend i opowieści.

W tym roku pójdziemy na spacer z wyjątkową NIEMAPĄ i prześledzimy m.in.: legendy i niezwykłe historie, okres PRL-u, panowania dynastii Gryfitów oraz wątki z „Sedinum” Leszka Hermana.

O szczegółach wycieczek tematycznych będziemy informować na bieżąco. W najbliższą sobotę (12 maja), podczas pierwszego spaceru uczestnicy poznają Szczecin jako stawiający opór wobec reżimu komunistycznego.

Spacery będą rozpoczynać się w soboty. O miejscach zbiórki będziemy informować tuż przed wydarzeniem. Informacje oraz bilety na wspólne wędrówki będzie można uzyskać w Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie na Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Bezpłatnych zapisów można dokonać bezpośrednio w CIT, a także pod numerem telefonu +48 91 434 04 40 lub przesyłając e-maila na adres: cit@zstw.szczecin.pl. Liczba uczestników to min. 5 a maks. 35 osób. Spacery są biletowane, po ich odbiór zapraszamy w każdy piątek poprzedzający dane wyjście.

Z myślą o turystach zagranicznych przygotowane zostały również wycieczki z przewodnikami mówiącymi w języku angielskim i niemieckim. Będą one miały stałą trasę turystyczną.

SSM to inicjatywa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która ma na celu ukazanie miasta w niebanalny, ciekawy, ale również rzetelny sposób. Miejskie wędrówki będą trwały od 2 do 3 godz. Odbywać się będą w każdą sobotę, od 12 maja do 25 sierpnia, w godzinach:

o 11:00 – zwiedzanie w jęz. polskim

o 11:00 – zwiedzanie w jęz. niemieckim

o 14:00 – zwiedzanie w jęz. angielskim

Szczecińskie Spacery Miejskie to kolejny punkt realizacji projektu pn. „Kolorowa Aleja”. Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu Visit Szczecin https://goo.gl/DGGM5d.

Zapraszamy do wspólnych wędrówek po naszym mieście.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++