1 Niemiecki lodołamacz cumuje przy Dźwigozaurach - Żegluga Szczecińska

27 06 2018

Niemiecki lodołamacz cumuje przy Dźwigozaurach

Lodołamacz parowy WAL został zbudowany w szczecińskiej stoczni Oderwerke w 1938 roku. W tym roku jednostka obchodzi 80 – lecie wodowania. W ramach swojego jubileuszowego rejsu zawitał do Szczecina, skąd później przepłynie do Świnoujścia.

WAL cumuje przy Nabrzeżu Starówka. Jednostkę można bezpłatnie zwiedzać. Pokład zostanie udostępniony dla mieszkańców od środy do piątku (27-29.06.) w godz. 10-12 oraz w środę i piątek w godz. 14-17. Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. mostek kapitański, pokład i maszynownię.

W sobotę jednostka wypłynie do Świnoujścia. Mieszkańcy mogą wypłynąć w ten rejs wspólnie z Walem. Bilety można kupić na pokładzie jednostki. Dzieci do 14 roku życia płyną za darmo, bilet dla osoby dorosłej kosztuje 100 zł lub 25 euro. Wal wypływa w sobotę o godz. 10, na pokładzie trzeba być godzinę przed rejsem.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się