1 Nowe otwarcie Bogusława Łączy nas kolor - Żegluga Szczecińska

08 07 2021

Nowe otwarcie Bogusława Łączy nas kolor

Już od 18 lipca na Deptaku Bogusława pojawi się nowa jakość. Będzie ciekawie, kolorowo i bezpiecznie, a dzięki nowemu cyklowi wydarzeń miejsce to stanie się przyjazne dla każdego.

Ta data wprowadzi w przestrzeń wiele nowości, koloru i pozytywnych akcentów. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z bezpiecznego i czystego pasażu wypełnionego zielenią oraz nowymi elementami wystroju. Już od przyszłego tygodnia w przestrzeni Deptaka pojawią się wzmożone patrole czystości. Sprzątanie będzie odbywało się we wczesnych godzinach porannych, tak aby w drodze do pracy mieszkańcy mogli cieszyć się czystą i zadbaną przestrzenią. Stałym elementem, zwłaszcza w weekendowe wieczory, będą patrole ochrony, które będą nie tylko sprawować pieczę nad bezpieczeństwem, ale także będą pełniły funkcję edukacyjną i porządkową.

W najbliższych dniach Deptak zacznie też się zazieleniać. Drzewa tlenowe, kwietne nasadzenia czy florystyczne aranżacje wprowadzą powiew świeżości. Nowym elementem w tej miejskiej przestrzeni będzie także graffiti wykonane przez jednego ze szczecińskich artystów, które stanie się ważnym przystankiem na drodze każdego „Instagramera”.

Pierwszym wydarzeniem z cyklu „Deptak Bogusława – łączy nas kolor” będzie rodzinny festyn, który będzie obfitować w mnóstwo atrakcji. 18 lipca będzie dniem pełnym dobrych wrażeń i to dosłownie. Maluchy będą mogły przejść holograficzny labirynt, w którym rozszczepione cząsteczki światła dadzą niesamowity efekt. Idąc dalej, w kierunku fontanny, będzie można zajrzeć na stoisko z warsztatami plastycznymi „Szczecińskie Witrażyki”. Doskonałym miejscem do zdjęć będzie kolorowa ściana wykonana z balonów! Ponadto na Deptaku będzie można spotkać szczudlarzy i wziąć udział w pokazach tańca. Między 14.00 a 16.00 na Deptaku pojawi się sam Książę Bogusław, który poprowadzi konkursy. Będzie także dziecięcy teatrzyk. Wydarzenie potrwa w godzinach 11.00-17.00.

Kolorowym przedsmakiem tego, co już jesienią pojawi się na stałe w przestrzeni Deptaka, będą iluminacje świetlne. Aranżacje zostaną wprowadzone w czasie wakacji na niektóre weekendy. Podświetlone kamienice i barwne latarnie nadadzą Deptakowi nowego charakteru i stworzą wyjątkowe tło do zdjęć. Z kolei świetlna niespodzianka sprawi, że długie jesienne wieczory na Deptaku Bogusława będą prezentowały się zawsze w kolorowych barwach.

A już dzisiaj (w czwartek) zapraszamy na Kino na Leżakach. W okolicach mozaiki zostanie ustawiony mobilny ekran, na którym wyświetlony zostanie film przygodowy „Thelma i Louise”. Kino wystartuje o godz. 21.30. Do dyspozycji będzie 100 leżaków.

Więcej na temat wydarzeń znajdziecie na profilu na Facebooku Deptak Bogusława.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++