21 12 2018

Nowe pawilony przy al. Wyzwolenia

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ogłosiła konkurs na dzierżawę gruntów pod pawilony przy al. Wyzwolenia. Nowe punkty handlowo-gastronomiczne staną vis a vis Centrum Handlowo-Rozrywkowego Galaxy, na odcinku pomiędzy ulicami Rayskiego a Piłsudskiego.

Konkurs, oprócz dzierżawy terenu, zakłada wybudowanie nowych, przeszkolonych pawilonów, dzięki którym krajobraz wzdłuż alei Wyzwolenia (37-47) zostanie ujednolicony. Do budowy nowych pawilonów zobowiązani będą dzierżawcy. W konkursie preferowana będzie działalność gastronomiczna (np. cukiernia, lodziarnia, kawiarnia, restauracja) lub handlowa (o charakterze pamiątkarskim lub podobnym). O tym, co finalnie powstanie w miejscu dotychczasowych pawilonów zadecyduje komisja konkursowa.

Koncepcja architektoniczna zakłada lokalizację 4 pawilonów handlowo-usługowych w sposób niekolidujący z istniejącą zielenią wysoką. Każdy z pawilonów będzie miał powierzchnię 56,7 m2, a jego elewacja w 70% będzie przeszklona. Przy punktach będą mogły znaleźć się ogródki letnie. Projekty elewacji i aranżacji przyległych terenów przed realizacją będą musiały uzyskać zgody Architekta Miasta i Żeglugi Szczecińskiej.

Dzierżawcy wyłonieni w konkursie będą mieli 12 miesięcy na uzyskanie niezbędnych opinii i pozwoleń, oraz na wybudowanie i wyposażenie obiektów.

Dla obecnych najemców pawilonów przy alei, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta przygotował propozycje lokalizacji zastępczych .

Termin składania ofert upływa 15 stycznia o godz. 10:00.

Pełny regulamin konkursu w BIP Żeglugi Szczecińskiej.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się