1 Nowości w Strefie Food Port. Łasztownia się zmienia - Żegluga Szczecińska

21 07 2022

Nowości w Strefie Food Port. Łasztownia się zmienia

Łasztownia z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się tutaj Strefa Food Port znajdująca się w pobliżu koła Wheel of Szczecin. W związku z tym miejsce stanie się jeszcze bardziej przyjazne mieszkańcom.

W Strefie Food Port mamy mnóstwo food trucków oferujących jedzenie czy picie. Mieszkańcy zwracali się z prośbą o to, by przygotować jeszcze więcej miejsc siedzących i wprowadzić kolejne elementy zieleni na wzór skrzyń obsianych trawą. Prośby te zostaną spełnione.

Maksymalnie do końca przyszłego tygodnia miejsce zostanie rozbudowane. Do istniejących 100 metrów kwadratowych trawników dołączą kolejne 150 metrów kwadratowych. Trawa posadzona zostanie w drewnianych skrzyniach umożliwiających ewentualne ich przemieszczanie. Dosadzone zostaną także cztery drzewa w donicach.

Udostępniona zostanie następna, 20-metrowa pergola. Konstrukcja przygotowana będzie z elementów pozwalających na powieszenie roślinności. Pod pergolą ułożona zostanie drewniana podłoga. Wszystko zostanie podświetlone kolejnym, 100-metrowym łańcuchem świetlnym.

Przybędzie też sporo mebli. Skorzystamy z 20 stolików szpulowych. Ustawione zostaną także trzy komplety mebli z palet zawierające trzy siedziska i jeden stół – każdy. Przygotowany zostanie jeden komplet mebli z metalowych beczek.

Jest to kolejny etap estetyzacji terenu na Łasztowni. Wcześniej, przy wejściu na most na Wyspę Grodzką przygotowano dodatkowe zieleńce. Na Łasztowni pojawiły się także ekopatrole i wyznaczone zostały miejsca do parkowania. Często mamy, mimo to, problemy z niewłaściwym pozostawieniem auta. Przypominamy, że miejsca parkingowe są dostępne m.in. na placu wzdłuż ulicy, a także wydzielone przy dźwigozaurach.

Partnerami estetyzacji Łasztowni są EcoGenerator oraz ZWiK.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++