1 To oni nas odwiedzą - Żegluga Szczecińska

05 07 2021

To oni nas odwiedzą

Trwa rekrutacja jednostek, które wezmą udział w Regatach Bałtyckich. Aplikacje składają jednostki z Polski oraz m.in. Litwy czy Rosji.

Przygotowania do regat the Tall Ships Races 2021 nie pójdą na marne. Trzy miasta z trzech różnych krajów: Tallin, Kłajpeda i Szczecin, nie poddały się i nadal są w grze. Postanowiliśmy zorganizować dwuetapowe regaty: Tallinn - Kłajpeda i Kłajpeda - Szczecin. Regaty Bałtyckie odbędą się w dniach 16.07-01.08. Żaglowce rozpoczną wyścig w Tallinnie, skąd popłyną do litewskiej Kłajpedy i zakończą swoje zmagania w Szczecinie.

Wszyscy tęsknimy za żaglowcami i jachtami przy naszych nabrzeżach, za trzepoczącymi banderami i muzyką szantową. Na stronie www.balticregatta.eu trwa rekrutacja jednostek. Już dzisiaj wiemy, że w wyścigu wezmą udział m.in. Pogoria, Bonawentura, hiszpańska Atyla czy litewski Brabander. W Szczecinie spodziewamy się obecności także Daru Młodzieży, rosyjskich Shtandartu i Krasotki czy polskiego Baltic Beauty i Blue Velvet.

Kapitanowie i armatorzy jednostek cały czas mogą zgłaszać swoje jednostki do udziału w regatach. Wystarczy tylko wypełnić formularz na stronie www.balticregatta.eu i czekać na potwierdzenie z portów goszczących.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++